Pierwszy transfer do Arki. Wraca młody pomocnik

Do Arki Gdynia wraca z półrocznego wypożyczenia Michał Gałecki. 18-latek ma powalczyć o pierwszy skład drużyny, która w rundzie jesiennej przejdzie gruntowną przebudowę.
Gałecki ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w II-ligowym Rozwoju Katowice. W drużynie tej rozegrał 12 meczów - dziewięć w podstawowym składzie. Rozwój zajął 7. miejsce w grupie zachodniej, a Gałecki zbierał tam pochlebne recenzje.

- Szkoda, że Michał wraca do Arki. Prezentował równą dyspozycję i nie dało się odczuć, że to młodzieżowiec. Był pełnowartościowym zawodnikiem. Jego dobre występy zauważyli działacze z Gdyni, którzy mieli z nim stały kontakt telefoniczny i teraz postanowili ściągnąć go do I-ligowej kadry. Życzymy Michałowi powodzenia i cieszymy się, że kolejny młody chłopak, który dostał u nas szansę, wykorzystał ją i trafił na wyższy szczebel - mówi na łamach rozwoj.info.pl Marcin Nowak, kierownik Rozwoju.

Gałecki kilka lat temu trafił do Arki z Naprzodu Czyżowice. Uchodził za wielki talent, ale w pierwszym zespole zaliczył jak na razie głównie epizody. W sezonie 2012/13 zagrał w trzech meczach, co dało łącznie 98 minut. Na początku poprzedniego sezonu wystąpił w pucharowym spotkaniu z Pelikanem Łowicz. Potem grał w III-ligowych rezerwach, a wiosną Arka wypożyczyła go do Rozwoju, aby mógł się tam ogrywać. W rundzie wiosennej "Gała" był też powoływany do reprezentacji Polski U-18.

REWOLUCJA KADROWA W ARCE. KTO ZOSTANIE, KTO ODEJDZIE?