Łukasz Kowalski wraca do Arki Gdynia. Budka i Aleksander na wylocie

Łukasz Kowalski ponownie w Arce Gdynia. 33-letni prawy obrońca wraca do zespołu żółto-niebieskich po czterech latach gry w innych klubach. Z zespołem żegnają się za to Arkadiusz Aleksander i Adrian Budka.
Kowalski piłkarzem Arki był w latach 2003-2010. W barwach gdyńskiej drużyny rozegrał 260 meczów, w których strzelił 17 goli. Po rozstaniu z Arką Kowalski grał w Bałtyku Gdynia, Termalice Bruk-Bet Nieciecza, a przez ostatnie dwa sezony w Bytovii Bytów, z którą wywalczył awans do I ligi.

- Cieszę się, że wracam do Gdyni i będę mógł ponownie założyć koszulkę Arki. Grałem na nowym stadionie w barwach Termaliki, ale zagrać w Arce to będzie dla mnie znowu spore przeżycie. Mam nadzieję, że pomogę drużynie w nowym sezonie. Co do indywidualnych osiągnięć, chcę dojść do 300 występów w Arce, a potem to już tylko moment, aby minąć "Ulego" [Dariusza Ulanowskiego, który w barwach Arki rozegrał aż 422 spotkania] - przyznał Kowalski po podpisaniu kontraktu z Arką.

Umowa piłkarza z gdyńskim klubem obowiązywać będzie do końca czerwca 2015 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Gdyński klub poinformował również, że wygasające 30 czerwca kontrakty Adriana Budki i Arkadiusza Aleksandra nie zostaną przedłużone. Ten pierwszy rozegrał w Arce 29 spotkań i zdobył jedną bramkę, zaś Aleksander w zakończonym sezonie wystąpił w 38 meczach, strzelając 13 goli.

REWOLUCJA KADROWA W ARCE. KTO ZOSTANIE, KTO ODEJDZIE?