Sport.pl

Arka jednak zagra w I lidze

Skuteczna była podróż prezesa Arki Wojciecha Pertkiewicza, który wziął udział w posiedzeniu Komisji Odwoławczej ds. Licencji przy Polskim Związku Piłki Nożnej. Głosami członków tejże komisji żółto-niebiescy po odwołaniu otrzymali licencję na grę w I lidze w sezonie 2014/2015
Choć Arka marzyła o grze w ekstraklasie, przez niekorzystne wyniki sportowe musiała obejść się smakiem i, ku rozpaczy kibiców, kolejny sezon rozgrywać swoje mecze na zapleczu ligowej elity.

Jeszcze przed zakończeniem sezonu gdyński klub miał dużo większy problem. Przez problemy ze spełnieniem kilku wymogów - kryteria F 03 i F 04 dot. spraw finansowych, Arka razem z Kolejarzem Stróże, GKSem Katowice i Okocimskim KS Brzesko nie otrzymała licencji na grę w I lidze, co w i tak mocno już napiętej sytuacji w klubie mogło tylko zaszkodzić. Świeżo po tej informacji opinię publiczną próbował uspokoić prezes Arki.

- Nie mamy żadnych zaległości. Na bieżąco spłacamy wszystkie zobowiązania - tłumaczył Wojciech Pertkiewicz.

Po ostatnim meczu rozgrywanym w Gdyni dowodzący klubem zapowiedział dziennikarzom, że osobiście pojawi się na obradach komisji i w razie wątpliwości, sam będzie je na bieżąco tłumaczył.

Wizyta prezesa przyniosła zamierzony efekt, a komisja po przeanalizowaniu dokumentów odwoławczych Arki, zmieniła decyzję i przyznała żółto-niebieskim licencję na grę w I lidze w sezonie 2014/2015. Klub jednak musi zapłacić grzywną w wysokości 45 tys. zł.

Podobna decyzja zapadła w sprawie GKS-u Katowice. Licencji nie otrzymał natomiast Kolejarz Stróże.

Więcej o:
Komentarze (1)
Arka jednak zagra w I lidze
Zaloguj się
  • stefanbobrzyk

    Oceniono 8 razy 8

    "...oraz Kolejarza Stróże (który prawdopodobnie sprzeda swoją licencję na grę na zapleczu ekstraklasy Polonii Warszawa, wracającej do profesjonalnej piłki po administracyjnej degradacji)."

    Czemu powtarzacie tę wierutną bzdurę, która została już parę dni temu stanowczo zdementowana przez ludzi związanych z Polonią?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX