Sport.pl

Były trener i piłkarz Arki Gdynia wspólnie poprowadzą klub z I ligi?

Przegląd prasy. Jak informuje ?Przegląd Sportowy?, duet Wojciech Stawowy oraz Krzysztof Przytuła mają poprowadzić GKS Tychy, który rzutem na taśmę utrzymał się w I lidze. Obaj w przeszłości pracowali w Arce - Stawowy jako trener, Przytuła grał w żółto-niebieskiej koszulce.
Przejęcie sterów w GKS-ie przez Stawowego i Przytułę ma związek z tym, że z klubem nie porozumiał się dotychczasowy szkoleniowiec Jan Żurek. Charyzmatyczny trener utrzymał drużynę z Tychów w I lidze, choć do ostatniej kolejki nie było wiadomo, czy GKS uratuje ligowy byt. Po wygranej 3:1 z Miedzią Legnica stało się jasne, że tyszanie przyszły sezon spędzą na zapleczu ekstraklasy.

Według "Przeglądu" Żurka w GKS-ie ma zastąpić duet Stawowy - Przytuła. Ten pierwszy ostatnio był trenerem Cracovii, z kolei Przytuła wspólnie z Robertem Orłowskim pracował w Okocimskim Brzesko, który spadł z I ligi. Ponadto były piłkarz m.in. Arki i Cracovii pracował jako ekspert w Canal+, gdzie komentował mecze ekstraklasy. W rundzie jesiennej sezonu 2013/14 Przytuła trenował ŁKS Łomża, skąd został dyscyplinarnie zwolniony. W Arce - w sezonach 2006/07 - 2008/09 rozegrał 35 meczów i strzelił dwie bramki. Stawowy z gdyńskim zespołem pracował od czerwca 2006 roku do 16 kwietnia 2008 roku. Odszedł z Gdyni z powodu słabych wyników Arki walczącej wówczas o awans do ekstraklasy.

GKS w przyszłym sezonie chce powalczyć o ekstraklasę. Pomóc ma w tym trenerski duet Stawowy - Przytuła oraz nowo otwarty stadion w Tychach.

REWOLUCJA KADROWA W ARCE. KTO ZOSTANIE, KTO ODEJDZIE?


Więcej o: