Sport.pl

Kto trenerem Arki? Kilku kandydatów na szkoleniowca żółto-niebieskich

Z naszych informacji wynika, że maleją szanse Piotra Rzepki na przedłużenie kontraktu z Arką Gdynia. Działacze I-ligowca rozglądają się za nowym szkoleniowcem. W orbicie zainteresowań jest kilku kandydatów dobrze znających realia gry na zapleczu ekstraklasy.
Obserwuj autora na Twitterze - @PiWisniewski

Rzepka przejął Arkę w trudnym momencie - na pięć kolejek przed końcem sezonu i ze stratą czterech punktów do drugiego miejsca. Umowę podpisał tylko do 30 czerwca tego roku. W pięciu spotkaniach zdobył siedem punktów, ale podstawowego celu, czyli awansu do ekstraklasy, nie zrealizował.

Mimo że dyrektor sportowy Czesław Boguszewicz był wielki zwolennikiem zatrudnienia Rzepki w Arce, to po zakończonym sezonie działacze rozglądali się za nowym trenerem. Już nie tymczasowym. Prowadzili rozmowy z kilkoma kandydatami, ale część odmówiła ze względów finansowych. Z naszych informacji wynika, że Arka wciąż negocjuje z kilkoma kandydatami na następcę Rzepki. Marcinem Sasalem, Radosławem Mroczkowskim oraz Dariuszem Wójtowiczem. Co ciekawe, pod Mroczkowskiego były już wstępne przymiarki po tym, jak zwolniono z klubu Pawła Sikorę. Negocjacje utkwiły jednak w martwym punkcie, bo rozbieżności były zbyt duże.

Na korzyść Sasala i Wójtowicza przemawia fakt, że dobrze znają realia I ligi. Sasal ostatnio pozostaje bez pracy w zawodzie (na początku stycznia 2013 roku odszedł z Podbeskidzia Bielsko-Biała), za to komentuje mecze w Orange Sport. Ostatnio w rozmowie z trojmiasto.sport.pl analizował sytuację gdynian (więcej TUTAJ). Od lipca Sasal ma prowadzić Dolcan Ząbki, ale informacja ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

Wójtowicz z kolei w niedzielę był w Gdyni. Od kwietnia 2011 roku jest trenerem Puszczy Niepołomice, z którą najpierw awansował, a potem spadł z I ligi.

Arka rozważa też zatrudnienie Przemysława Cecherza, którego nazwisko w kontekście pracy w Gdyni pojawia się kolejny raz.

Jeśli działacze Arki nie dogadają się z żadnym ze szkoleniowców, to Rzepka pozostanie na swoim stanowisku.

- Decyzję w sprawie trenera ogłosimy we wtorek, środę. Nie ukrywam, że decydującym czynnikiem będą pieniądze - mówi Boguszewicz.

To jednak nie jedyna paląca kwestia w Gdyni. Gdyński klub prowadzi także rozmowy z piłkarzami w sprawie przedłużenia kontraktów (więcej tutaj) i rozgląda się za nowymi twarzami do zespołu.

REWOLUCJA KADROWA W ARCE. KTO ZOSTANIE, KTO ODEJDZIE?


Kto powinien być trenerem Arki?
Więcej o: