Oficjalnie: Sobieraj na dłużej w Arce, Ślusarski odchodzi

Krzysztof Sobieraj podpisał nowy, roczny kontakt z Arką z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Gdynię opuści za to Bartosz Ślusarski, który ma oferty z klubów ekstraklasy.
- W zasadzie do uzgodnienia zostały jedynie szczegóły. Dziś powinniśmy dopiąć wszelkie formalności - mówił nam przed południem Czesław Boguszewicz, dyrektor sportowy Arki. I po rozmowach z samym zainteresowanym, który w poniedziałek pojawił się w Gdyni, Arka ustaliła warunki nowego kontraktu z 32-letnim obrońcą. Stara umowa obowiązująca do 30 czerwca tego roku została przedłużona o rok. Sobieraj w poprzednim sezonie rozegrał 29 spotkań w I lidze. W przyszłym będzie miał szansę przekroczyć granicę 200 występów w żółto-niebieskich barwach.

- Mimo że miałem dwie inne propozycje, chciałem zostać w Arce, gdyż jak zawsze podkreślałem, jest to dla mnie klub wyjątkowy. Cieszy mnie więc, że udało się dojść do porozumienia z działaczami, gdyż gra w tym klubie jest, była i będzie dla mnie zawsze priorytetem - powiedział "Sobi".

W Gdyni nie udało się zatrzymać Ślusarskiego, który w kontrakcie miał zapis, że w przypadku braku awansu Arki do ekstraklasy może odejść. "Ślusarz" rozegrał w Arce 18 spotkań (15 w lidze i 3 w pucharze). Debiutował w meczu z GKS-em Tychy 9 marca 2014 roku. W lidze zdobył 5 bramek. Ślusarski ma oferty z beniaminków ekstraklasy - GKS-u Bełchatów oraz Górnika Łęczna.

Nadal nie wiadomo, kto będzie szkoleniowcem żółto-niebieskich. Decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta we wtorek lub w środę. Gdynianie prowadzą rozmowy z kilkoma kandydatami. Od wyników rozmów z nimi zależy, czy w klubie pozostanie Piotr Rzepka (tutaj więcej).

WOJCIECH PERTKIEWICZ: NIE UCIEKAM OD ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA BRAK AWANSU ARKI