Arka straci utalentowanego pomocnika? Rzuchowski ma trafić do Ruchu Chorzów

Arka straci kolejnego utalentowanego pomocnika na rzecz klubu z ekstraklasy. Po Mateuszu Szwochu, który podpisał kontrakt z Legią Warszawa, z Gdyni odejdzie Michał Rzuchowski. 20-latek jest bliski parafowania umowy z Ruchem Chorzów.
Rzuchowski ma za sobą drugi sezon gry na Olimpijskiej. W sezonie 2012/13 wystąpił w 26 meczach I ligi, w których strzelił jedną bramkę. Więcej meczów rozegrał w minionym sezonie. Na boisku w barwach Arki pojawił się w 32 spotkaniach (27 w lidze i pięć w Pucharze Polski). Zdobył osiem goli. Dołożył do tego pięć asyst.

Niedawno na naszych łamach przyznał, że chętnie przedłużyłby wygasający 30 czerwca tego roku kontrakt z Arką, choć nie ukrywał, że ma oferty z ekstraklasy.

- Na pewno chciałbym tutaj zostać. Swoje ambicje oczywiście też mam, ale czekam na propozycję od działaczy Arki - mówił Rzuchowski (więcej tutaj).

- Michał celuje w ekstraklasę. Nie chcemy blokować mu rozwoju, ale też wolelibyśmy, żeby grał w ekstraklasie z Arką. Przedstawiliśmy mu lepsze warunki, niż miał. Czekamy, jak rozwinie się sytuacja, choć Michał podkreśla, że interesują się nim kluby ekstraklasowe. Myślę, że w tym tygodniu wszystko się wyjaśni - przyznał trojmiasto.sport.pl Czesław Boguszewicz, dyrektor sportowy żółto-niebieskich.

Zainteresowanie klubów ekstraklasy potwierdził też Szymon Pacanowski, menedżer Rzuchowskiego z Fabryki Futbolu.

- Rozmawiamy z Arką, ale też z kilkoma innymi klubami z polskiej ekstraklasy. Do rozstrzygnięcia pozostaje jeszcze kwestia ekwiwalentu dla gdyńskiego klubu. Sprawa powinna wyjaśnić się w ciągu kilku najbliższych dni, gdyż zespoły ekstraklasy zaczynają przygotowania do nowego sezonu i chcą jak najszybciej mieć skompletowane składy - mówił Pacanowski.

Według naszych ustaleń ekwiwalent za Rzuchowskiego wyniesie 160 tys. zł. Taką kwotę zapłaci Arce Ruch, który jest poważnie zainteresowany pozyskaniem 20-latka.

To kolejny młody piłkarz opuszczający szeregi żółto-niebieskich. Wcześniej czteroletni kontrakt z Legią podpisał Mateusz Szwoch.

WOJCIECH PERTKIEWICZ: NIE UCIEKAM OD ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA BRAK AWANSU ARKI