Odeszli z Arki, mają propozycje z ekstraklasy, I i II ligi

Piotr Tomasik, Marcin Radzewicz oraz Arkadiusz Aleksander mają propozycje odpowiednio z klubów ekstraklasy, II ligi oraz I ligi. Zainteresowani ich zatrudnieniem są Podbeskidzie Bielsko-Biała, Zagłębie Sosnowiec oraz Dolcan Ząbki.
Wszyscy trzej mieli ważne kontrakty z Arką do 30 czerwca tego roku, ale gdyński klub postanowił nie przedłużać z nimi umów. Po części ma to związek z brakiem awansu gdynian do ekstraklasy. Po nieudanym sezonie działacze Arki postanowili przewietrzyć szansę i zbudować zespół od nowa. Tomasik na początku tego tygodnia pojawił się na treningu Podbeskidzia, z którym najprawdopodobniej podpisze kontrakt. Co więcej, w drużynie prowadzonej przez Leszka Ojrzyńskiego (który był przymierzany jako trener Arki) wylądowali także inni I-ligowcy, m.in. cały czas będący w orbicie zainteresowań klubu z Gdyni Wojciech Trochim. Trochim związał się z Podbeskidziem rocznym kontraktem. Podobnie jak Rafał Grzelak z Dolcanu Ząbki. Dolcan, podobnie jak Arka, doznał sporych osłabień składu. Oprócz Grzelaka Ząbki opuścili trener Robert Podoliński oraz najskuteczniejszy strzelec I ligi Dariusz Zjawiński. Obaj trafili do Cracovii.

Ofertę z II-ligowego Zagłębia Sosnowiec, który nie kryje ambicji walki o I ligę, otrzymał Radzewicz. Śląskie media podają, ze Radzewiczem interesuje się także m.in. GKS Katowice.

Na brak ofert nie może narzekać Aleksander. Strzelec 12 bramek dla Arki w poprzednim sezonie jest już po słowie z Dolcanem Ząbki. Ma tam zastąpić Zjawińskiego.

Więcej o transferach z i do Arki przeczytasz tutaj.

Obserwuj autora artykułu - @PiWisniewski

PAWEŁ SIKORA SPOWIADA SIĘ ZE SWOICH GRZECHÓW W ARCE