Dariusz Dźwigała nowym trenerem Arki!

Arka Gdynia ma nowego trenera. Żółto-niebieskich poprowadzi Dariusz Dźwigała, były piłkarz m.in. Polonii Warszawa, Górnika Zabrze oraz Pogoni Szczecin. Oznacza to, że z gdyńskim klubem pożegna się dotychczasowy trener Piotr Rzepka.
Obserwuj autora na Twitterze - @PiWisniewski

Potwierdziły się tym samym nasze informacje, że w gronie kandydatów do przejęcia żółto-niebieskich jest Dźwigała. Arka brała pod uwagę także zatrudnienie Dariusza Żurawia (więcej tutaj ), a w ostatniej chwili największe szanse angażu w Arce miał Radosław Mroczkowski. Z tym ostatnim szkoleniowcem działaczom nie udało się jednak dojść do porozumienia. Nieoficjalnie wiemy, że z powodów finansowych.

Dźwigała kibicom znany jest głównie z długoletniej kariery zawodniczej. W polskiej ekstraklasie rozegrał aż 268 meczów i strzelił 34 bramki. Najwięcej występów zanotował w barwach Polonii Warszawa, w której spędził 13 sezonów. Ponadto grał także m.in. w Górniku Zabrze i Pogoni Szczecin. Na pół roku został zawodnikiem izraelskiego Hapoelu Kfar Saba, a po drodze zaliczył również krótki epizod w Turcji (Diyarbakirspor Kulübü). Na koniec swojej przygody z piłką był grającym trenerem Startu Otwock.

Jako zawodnik znany był z atomowych uderzeń z dystansu. Jego wizytówką były rzuty wolne. Strzelił tak wiele bramek.

Po odejściu ze Startu Otwock trafił do Radomiaka Radom, gdzie pracował zaledwie pół roku. Gdy odchodził, Radomiak był liderem III ligi z sześcioma punktami przewagi nad wiceliderem. W sezonie 2011/12 został asystentem Tomasza Hajty w Jagiellonii Białystok.

Zatrudnienie Dźwigały oznacza, że z klubem pożegna się Rzepka, z którym działacze nie przedłużą obowiązującego do 30 czerwca kontraktu. Szkoleniowiec ten został zatrudniony w trybie awaryjnym, aby ratować sytuację gdynian, którzy znaleźli się w kryzysowym momencie. Z pięciu meczów w roli trenera Arki Rzepka wygrał dwa, jeden zremisował, dwa przegrał, a sezon zakończył na czwartym miejscu w tabeli.

KUPCEWICZ ZŁOŚCI SIĘ NA ARKĘ: BRAK AWANSU PORAŻKĄ CAŁEGO KLUBU!