Sport.pl

Niższy budżet Arki w przyszłym sezonie. Na poziomie pięciu milionów złotych

W sezonie 2014/15 Arka dysponować ma budżetem na poziomie pięciu milionów złotych. To o pół miliona mniej w porównaniu do tego sezonu, w którym gdynianie walczyli o ekstraklasę. W poniedziałek klub zamierza złożyć w Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim odwołanie od kary nałożonej przez Komisję Licencyjną.
To główne zapewnienia, jakie usłyszeli kibice z ust działaczy podczas piątkowego spotkania w restauracji "Olimpijska 5" zorganizowanego z inicjatywy sympatyków żółto-niebieskich. Fani Arki zafrapowani ostatnimi wydarzeniami w klubie - głównie brakiem awansu do ekstraklasy i perturbacjami kadrowymi w drużynie - postanowili porozmawiać z działaczami (na spotkaniu obecni byli prezes zarządu Wojciech Pertkiewicz, przewodniczący Rady Nadzorczej Piotr Wesołowski, członek Rady Nadzorczej Piotr Banel oraz dyrektor sportowy Czesław Boguszewicz) na temat przyszłości klubu.

Spotkanie, które trwało prawie trzy godziny, cieszyło się sporym zainteresowaniem kibiców. Przedstawiciele Arki winnych niepowodzenia w poprzednim sezonie uznali piłkarzy i trenera. I dodali, że nie zamierzają z tego powodu podawać się do dymisji. Jak podkreślali, zarząd zrobił wszystko, aby zawodnicy i sztab trenerski mieli jak najlepsze warunki przygotowań.

Kibiców poinformowano o planowanym budżecie na nowy sezon. Ma być on niższy o pół miliona złotych i wynosić ok. 5 milionów złotych. Klub nadal może liczyć na spore wsparcie miasta (ok. 2 miliony złotych). Pozostali sponsorzy (głównie związani z grupą Polnord) przekażą ok. 2,5 miliona złotych, a reszta to wpływy z biletów i karnetów (w minionym sezonie była to kwota rzędu ok. miliona złotych).

Kibice poruszyli także wątek struktury własnościowej klubu. Usłyszeli, że 25 proc. akcji posiada Prokom Investment, a pozostałe 75 proc. bliżej nieznana spółka cypryjska. Z Arką w żaden sposób nie jest już związany Ryszard Krauze.

Przedstawiciele Arki pytani o brak licencji w terminie odpowiedzieli, iż zarząd nie ma sobie nic do zarzucenia, a wymierzona klubowi kara w wysokości 45 tys. zł jest absurdalna, niesprawiedliwa i niesłuszna, w związku z czym w poniedziałek ma być złożone stosowne odwołanie do Trybunały Arbitrażowego.

Kibice usłyszeli, że w przyszłym sezonie gdynianie mają walczyć o ekstraklasę.

Więcej na arkowcy.pl.

Obserwuj autora na Twitterze - @PiWisniewski

KUPCEWICZ ZŁOŚCI SIĘ NA ARKĘ: BRAK AWANSU PORAŻKĄ CAŁEGO KLUBU!


Więcej o: