Były trener Arki Gdynia zastąpi na ławce byłego piłkarza żółto-niebieskich

Przegląd prasy. Wojciech Stawowy jest bliski objęcia Miedzi Legnica - informuje ?Przegląd Sportowy?. Były szkoleniowiec żółto-niebieskich zastąpi na tym stanowisku Dariusza Żurawia, który prowadził zespół w kilku ostatnich kolejkach I ligi.
Stawowy po zwolnieniu z Cracovii (12 maja) może przebierać w ofertach. 48-letni szkoleniowiec jest łakomym kąskiem zwłaszcza dla klubów I ligi, które mają ambicje walki o ekstraklasę. Początkowo trener ten przymierzany był do GKS-u Tychy (więcej tutaj), jednak jak informuje "Przegląd Sportowy" jest już jedną nogą w Miedzi Legnica.

Miedź w nowym sezonie celować będzie w ekstraklasę. Dlatego też właściciel klubu Andrzej Dadełło o pracy w klubie rozmawiał z Tomaszem Hajto, Ryszardem Tarasiewiczem, Robertem Podolińskim oraz Leszkiem Ojrzyńskim. Dadełło wierzy, że doświadczony trener pomoże w realizacji ambitnego celu. Miedź zajęła dopiero 10. miejsce w I lidze. W końcówce sezonu drużynę przejął Dariusz Żuraw (wcześniej drużynę wspólnie prowadzili Piotr Tworek i Adam Fedoruk), który - nomen omen - był poważnym kandydatem na trenera Arki. Działacze z Gdyni postawili ostatecznie na Dariusza Dźwigałę.

Żuraw w przeszłości grał w Arce. Z kolei Stawowy trenował gdynian w sezonach 2006/07 oraz 2007/08 (zwolniony 16 kwietnia 2008 roku).

Nominacja Stawowego na nowego szkoleniowca Miedzi to zdaniem "Przeglądu" kwestia chwili. W poniedziałek legniczanie wznawiają treningi po urlopach i zajęcia ma już prowadzić następca Żurawia. Informacje gazety potwierdziły się. Stawowy podpisał roczny kontrakt z Miedzią.

KUPCEWICZ ZŁOŚCI SIĘ NA ARKĘ: BRAK AWANSU PORAŻKĄ CAŁEGO KLUBU!