Sport.pl

Pięciu piłkarzy na testach w Arce

Na pierwszym treningu Arki stawiło się pięciu nowych piłkarzy. Testy w drużynie żółto-niebieskich przejdą Grzegorz Arłukowicz, Mateusz Struski, Łukasz Skowron, Michał Ciarkowski oraz Piotr Giel.
We wtorek gdynianie rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. W Gdyni pojawiło się kilku zawodników, którzy przejdą w Arce testy. To piłkarze z niższej, II ligi.

Najbardziej znanym piłkarzem z kwintetu testowanych jest urodzony 5 lipca 1989 roku w Poznaniu i grający w pomocy Ciarkowski, który ma za sobą występy w ekstraklasie - w sezonie 2007/08 w barwach Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Dla tej drużyny zagrał też w meczach Pucharu Ekstraklasy. Groclin pokonał wówczas w finale 4:1 Legię Warszawa. Sezon później trafił do Polonii Warszawa. Zagrał tam dwa spotkania w ekstraklasie (w tym wygrany w Gdyni 1:0), cztery w Pucharze Ekstraklasy (2 razy z Arką w ćwierćfinale - remis i porażka), 25 w Młodej Ekstraklasie (7 bramek, remis z Arką) i raz w Pucharze Polski. Wiosną 2010 r. odszedł do I-ligowej Floty Świnoujście, dla której rozegrał 12 spotkań. Jesienią 2010 w 17 meczach zdobył pięć bramek i przeszedł do Warty Poznań. Jego statystyki z Warty to 16 spotkań i dwie bramki. Potem przeszedł do Motoru, by w minionym sezonie wrócić z powrotem do Warty (30 meczów i 9 goli).

Rówieśnikiem Ciarkowskiego jest Giel, napastnik i wychowanek Ruchu Radzionków. Jesienią poprzedniego sezonu reprezentował barwy Sandecji Nowy Sącz, skąd w rundzie rewanżowej przeniósł się do II-ligowego MKS-u Kluczbork, gdzie w 14 meczach zdobył 12 bramek. W Ruchu Giel rozegrał ponad 70 meczów (III, II i I liga, 23 gole). Przed Sandecją grał w Warcie (25 meczów i 6 bramek).

Arłukowicz ostatnio reprezentował barwy Zagłębia Sosnowiec. Stamtąd trafił do rezerw Jagiellonii. Wystąpił tam w ośmiu meczach. Sezon wcześniej grał w Kolejarzu Stróże (15 spotkań). Ma na koncie także pięć spotkań w ekstraklasie w barwach Jagiellonii (sezon 2011/12).

Z Zagłębia jest też bramkarz Struski. Wiosnę poprzedniego sezonu spędził w Wiśle Płock, a potem w Zagłębiu. Ma 26 lat.

Z kolei inny golkiper Skowron ostatnio był piłkarzem Radomiaka Radom. To wychowanek Wisły Płock, a także kadrowicz U-23. Z Wisły trafił do Polonii Warszawa, gdzie grał w Młodej Ekstraklasie (m.in. z Arką). W sezonie 2011/12 grał w Radomiaku - 23 spotkania (12 bez straty bramki). Sezon później był już w Jagiellonii, w której rozegrał 8 spotkań w ekstraklasie, 1 w Pucharze Polski i 6 w ME. Potem wrócił do Radomia. W II lidze zagrał w 7 meczach. Dalsze występy uniemożliwiła kontuzja, która wyeliminowała go z gry na pół roku.

KUPCEWICZ ZŁOŚCI SIĘ NA ARKĘ: BRAK AWANSU PORAŻKĄ CAŁEGO KLUBU!


Więcej o: