Kolejny piłkarz Arki znalazł nowy klub. Marciniak na testach w Gdyni, Kubowicz odchodzi

Duży ruch panuje w Gdyni. Arkę opuszczają piłkarze, którzy nie mieścili się koncepcji budowy drużyny na przyszły sezon. Byli jej zawodnicy znajdują nowy klub, a na testach w drużynie żółto-niebieskich pojawią się nowe twarze.
Najnowszą twarzą w Arce jest Artur Marciniak, który ostatnio grał w Warcie Poznań. W minionym sezonie rozegrał 30 meczów w II lidze i zdobył cztery bramki. To 26-letni defensywny pomocnik lub prawy obrońca. Wcześniej zanotował występy m.in. w Lechu Poznań (15 występów w ekstraklasie w sezonie 2005/06) oraz GKS-ie Bełchatów. Marciniak dołączył do piątki testowanych już piłkarzy (więcej tutaj).

W przeciwnym kierunku uda się Dawid Kubowicz, któremu 30 czerwca wygasa kontrakt, a działacze postanowili nie przedłużać z nim kontraktu. Piłkarz trafił do Arki w sezonie 2012/13. Na początku kolejnego sezonu grał w podstawowym składzie, ale po porażce w Ząbkach z Dolcanem 0:1 został odstawiony na boczny tor. Decyzją trenera Pawła Sikory wylądował w rezerwach, gdzie zbierał dobre noty od Grzegorz Witta. W pierwszej drużynie rozegrał łącznie 27 meczów, strzelając jednego gola. Obecnie 26-letni obrońca poszukuje klubu.

Nowy klub znalazł za to Piotr Tomasik, który na początku czerwca rozstał się z Arką. Jemu, podobnie jak kilkunastu innym piłkarzom, 30 czerwca kończył się kontrakt i wobec braku awansu sportowego działacze z Gdyni postanowili nie przedłużać wygasających umów. Tomasik od początku przygotowań trenował z Podbeskidziem Bielsko-Biała, z którym podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwa sezony.

KUPCEWICZ ZŁOŚCI SIĘ NA ARKĘ: BRAK AWANSU PORAŻKĄ CAŁEGO KLUBU!