Arka remisuje, Dźwigała eksperymentuje

W pierwszym meczu pod wodzą Dariusza Dźwigały Arka zremisowała 1:1 z Pogonią Szczecin. Bramkę dla gdynian zdobył w drugiej połowie spotkania Kamil Juraszek. Mecz rozgrywano w Gniewinie
W wyjściowym składzie Arki pojawiło się siedmiu piłkarzy testowanych. Do przebywających już w Gdyni Mateusza Struskiego, Grzegorza Arłukowicza, Michała Ciarkowskiego, Piotra Giela i Artura Marciniaka dołączyli w sobotę 30-letni Hiszpan Antonio Calderon, który wiosną grał w Legionovii Legionowo oraz Maciej Osłowki (26-letni wychowanek Lechii z występami w Dolcanie Ząbki, Kaszubii Kościerzyna, Polonii Gdańsk oraz Gryfie Wejherowo). Ponadto zagrali nowo pozyskani zawodnicy Łukasz Kowalski i Marcin Warcholak.

Tak eksperymentalne zestawiona Arka na tle ekstraklasowej Pogoni nie wyglądała źle. W pierwszej połowie gdynianie mieli swoje okazje. Sporo akcji Arka przeprowadzała lewym skrzydłem (Warcholak i Wojowski). To po zagraniu Wojowskiego najlepszą sytuację przed przerwą zmarnował Ciarkowski, który zamykał akcję stojąc na 8 metrze. Piłka po jego strzale trafiła w boczną siatkę. Po chwili pojedynek z Janukiewiczem przegrał Giel, a po kolejnej szarży "Wojo" w ostatniej chwili interweniował Hernani. Pogoń bramkę strzeliła z rzutu karnego. Po faulu Struskiego na Kamilu Wojtowskim "jedenastkę" pewnie wykończył Jakub Bąk.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Arki. Jednak na wyrównanie licznie zgromadzona publiczność na obiektach Hotelu Mistral w Gniewinie musiała czekać do 67. minuty. Piłkę z rzutu rożnego zagrywał Ciarkowski, a strzałem głową Kudłę pokonał Kamil Juraszek. Wynik mógł jeszcze ulec zmianie - bo obie drużyny stwarzały sytuacje, ale ostatecznie padł remis 1:1.

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 1:1 (0:1)

Bramki: Juraszek (69.) - Bąk (12-karny)

Arka: Struski - Kowalski (46. Marcjanik), Osłowski (82. Glauber), Sobieraj (45. Juraszek), Warcholak (46. Dampc) - Ciarkowski (70. Brzuzy), Marciniak (60. Gałecki), Arłukowicz, Wojowski (46. Nalepa) - Calderon - Giel.

Pogoń: Janukiewicz (46. Kudła) - Frączczak, Hernani, Golla (46. Dąbrowski), Matynia (46. Lewandowski) - Wojtkowski, Matras (46. Rogalski), Akahoshi (35. Kun), Murawski (46. Rudol), Murayama (46. Walski) - Bąk (46. Zieliński).