Sport.pl

Były reprezentant Polski testowany przez Arkę

Antoni Łukasiewicz to kolejny piłkarz, który stara się o angaż w zespole Arki Gdynia. Zawodnik, który ostatnio występował w Górniku Zabrze, zagra w środowym sparingu z Legią Warszawa.
Wielki testowanie w Arce trwa. Ruch w drodze do i z Gdyni jest ostatnio mocno natężony. Jedni zawodnicy przyjeżdżają, niektórzy swoją szansę na grę w zespole żółto-niebieskich już stracili. Po sparingowym meczu z Pogonią Szczecin (remis 1:1) z grona testowanych odpadli bramkarz Mateusz Struski oraz pomocnik Grzegorz Arłukowicz.

Wciąż na angaż w Arce liczą Antonio Calderon, Tomasz Osłowski, Artur Marciniak, Piotr Giel, Michał Ciarkowski i Łukasz Skowron, teraz dołączył do nich Łukasiewicz.

To doświadczony 31-letni środkowy obrońca, który dwa ostatnie sezony spędził w Górniku Zabrze. Przez ten czas w sumie rozegrał w jego barwach 25 ligowych meczów, z czego w ostatnim sezonie 20. Piętnaście razy wychodził w pierwszej jedenastce, zobaczył pięć żółtych kartek. Wcześniej w ekstraklasie występował również w barwach Polonii Warszawa, Śląska Wrocław oraz ŁKS Łódź. W sumie na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce ma już w dorobku 186 meczów, strzelił cztery gole. Ma też za sobą grę w hiszpańskim Elche oraz portugalskiej Leirii.

Łukasiewicz w swoim CV ma również dwa występy w reprezentacji Polski. Oba w towarzyskich spotkaniach, które biało-czerwoni rozgrywali w mocno rezerwowych składach. W grudniu 2008 roku zagrał w spotkaniu z Serbią w tureckiej Antalyi (wygrana Polaków 1:0), natomiast w lutym 2009 roku z Litwą w portugalskim Faro (remis 1:1). Selekcjonerem był wówczas Leo Beenhakker.

Łukasiewicz, a także pozostali testowani zawodnicy, zaprezentują się trenerowi Dariuszowi Dźwigale w środowym sparingu z Legią Warszawa. Spotkanie odbędzie się w Gniewinie, gdzie mistrzowie Polski przebywają na zgrupowaniu. Początek meczu o godz. 14.

W kolejnych sparingach (wszystkie odbędą się w Gdyni), żółto-niebiescy zmierzą się ze Zniczem Pruszków (5 lipca), Panathinaikosem Ateny (9 lipca), Olimpią Elbląg (23 lipca) oraz Olimpią Grudziądz (26 lipca). Ponadto zaplanowana jest gra kontrolna na 12 lipca, ale przeciwnik nie jest jeszcze znany.

WOJCIECH PERTKIEWICZ: NIE UCIEKAM OD ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA BRAK AWANSU ARKI


Więcej o: