Wychowanek Malagi nowym piłkarzem Arki. Antoni Łukasiewicz też podpisał kontrakt

Arka Gdynia ma dwóch nowych piłkarzy. Hiszpan Antonio Calderon oraz Antoni Łukasiewicz związali się z klubem rocznymi kontraktami z opcją przedłużenia na kolejne 12 miesięcy.
30-letni Calderon to pomocnik. Jest wychowankiem Malagi, przez wiele lat był wyłącznie piłkarzem hiszpańskich klubów występujących w niższych ligach. Kilka miesięcy temu przyjechał do Polski, a rundę wiosenną poprzedniego sezonu spędził w II-ligowej Legionovii. W jej barwach rozegrał 16 meczów i zdobył trzy bramki.

Łukasiewicz to doświadczony 31-letni środkowy obrońca, który dwa ostatnie sezony spędził w Górniku Zabrze. Przez ten czas w sumie rozegrał w jego barwach 25 ligowych meczów, z czego w ostatnim sezonie 20. Piętnaście razy wychodził w pierwszej jedenastce, zobaczył pięć żółtych kartek. Wcześniej w ekstraklasie występował również w barwach Polonii Warszawa, Śląska Wrocław oraz ŁKS Łódź. W sumie na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce ma już w dorobku 186 meczów, strzelił cztery gole. Ma też za sobą grę w hiszpańskim Elche oraz portugalskiej Leirii.

Łukasiewicz w swoim CV ma również dwa występy w reprezentacji Polski. Oba w towarzyskich spotkaniach, które biało-czerwoni rozgrywali w mocno rezerwowych składach. W grudniu 2008 roku zagrał w spotkaniu z Serbią w tureckiej Antalyi (wygrana Polaków 1:0), natomiast w lutym 2009 roku z Litwą w portugalskim Faro (remis 1:1). Selekcjonerem był wówczas Leo Beenhakker.

KUPCEWICZ ZŁOŚCI SIĘ NA ARKĘ: BRAK AWANSU PORAŻKĄ CAŁEGO KLUBU!