Sport.pl

Arka straciła Kamila Juraszka. Piłkarz wzmocni lokalnego rywala

Kamil Juraszek w sezonie 2014/2015 nie będzie grać w Arce Gdynia. 22-latek wybrał ofertę beniaminka I ligi Drutex Bytovii.
Juraszek to wychowanek Piławianki Piława Górna, który w ubiegłym sezonie trafił do Arki ze Śląska Wrocław. 22-letni obrońca udanie wszedł do zespołu Pawła Sikory i w drugiej części rozgrywek był podstawowym defensorem żółto-niebieskich. W sumie w gdyńskim zespole rozegrał 20 spotkań na zapleczu ekstraklasy oraz cztery w Pucharze Polski. Strzelił dla Arki dwa gole - w ligowych meczach z Chojniczanką oraz Kolejarzem Stróże.

Choć Arka chciała zatrzymać Juraszka na kolejny sezon, to jednak nie była w stanie przebić oferty, jaką złożyła piłkarzowi Bytovia, która od dłuższego czasu przyglądała się wnikliwie byłemu już zawodnikowi żółto-niebieskich. - Choć Kamil jest młodym zawodnikiem, jest ograny. Obserwowałem go od dawna - przyznał na łamach oficjalnej strony klubu menedżer Bytovii Rafał Gierszewski.

Juraszek jest piątym nowym zawodnikiem, który wzmocnił beniaminka I ligi. W drużynie prowadzonej przez Pawła Janasa oprócz Juraszka są już Michał Jakóbowski z rezerw Lecha Poznań, Robert Mandrysz z Rozwoju Katowice, Artur Wojach z Gwardii Koszalin, Karol Piątek z Termaliki Bruk-Bet Nieciecza i Marcin Kikut z Widzewa Łódź.

KUPCEWICZ ZŁOŚCI SIĘ NA ARKĘ: BRAK AWANSU PORAŻKĄ CAŁEGO KLUBU!


Więcej o: