Sport.pl

Michał Szromnik na testach w Anglii. W Arce już raczej nie zagra

Michał Szromnik, podstawowy bramkarz Arki w poprzednim sezonie, uda się na testy do Anglii. Dla 21-latka to kolejna próba podboju Wysp Brytyjskich.
Obserwuj autora na Twitterze - @PiWisniewski

Szromnik do Arki trafił przed sezonem 2009/10 z Gedanii Gdańsk, kiedy żółto-niebiescy grali w ekstraklasie. Na początku bronił w drużynie Młodej Ekstraklasy, a pierwsze występy w pierwszym składzie zaliczył w sezonie 2011/12. Trenerem gdynian był wówczas Petr Nemec, który jednak nie stawiał regularnie na młodego bramkarza, gdyż widział w bramce bardziej doświadczonego Macieja Szlagę. W następny sezonie Szromnik grał już regularnie, a to za sprawą zmiany na ławce trenerskiej. U Pawła Sikory wychowanek Gedanii był podstawowym bramkarzem. Tak było też w poprzednim sezonie.

Pod koniec 2013 roku golkiper młodzieżowej reprezentacji Polski został zaproszony na testy do dwóch angielskich klubów. Najpierw sprawdzał go Everton, a potem Queens Park Rangers FC (więcej TUTAJ). Z tego powodu odwołał wyjazd z drużyną do Stanów Zjednoczonych. Jeszcze wcześniej z kolei był na testach w West Bromwich Albion i Evertonie. Na Wyspach wyrobił sobie na tyle dobrą markę, że temat kolejnego wyjazdu miał wrócić po sezonie.

I tak też się stało. Szromnik przebywa obecnie w Anglii i rozważa przeprowadzkę do któregoś z tamtejszych zespołów. Jest w tej chwili wolnym zawodnikiem, bo z Arką był związany kontraktem do 30 czerwca tego roku. Jeśli przejdzie tam pozytywną weryfikację, to w przypadku podpisania umowy Arce będzie przysługiwał ekwiwalent za wyszkolenie. Według naszych informacji jest to kwota rzędu ponad 200 tys. zł.

- Szromnik dostał od nas propozycję przedłużenia kontraktu. Po sezonie poprosił o zgodę na treningi indywidualne do końca czerwca. Nie widzieliśmy w tym żadnych przeszkód. Z kolei na początku lipca poinformował nas, że wyjedzie na testy do Anglii. O ile pamiętam, chodzi prawdopodobnie o Cardiff. Nie jest już naszym zawodnikiem, więc nie mogliśmy go blokować - mówi Czesław Boguszewicz, dyrektor sportowy Arki.

KUPCEWICZ ZŁOŚCI SIĘ NA ARKĘ: BRAK AWANSU PORAŻKĄ CAŁEGO KLUBU!


Więcej o: