Sport.pl

Młody Michał Nalepa największym wygranym letnich sparingów Arki?

19-letni Michał Nalepa to kolejny zdolny piłkarz Arki, który może szturmem wywalczyć miejsce w pierwszym składzie żółto-niebieskich. Na razie piłkarz zbiera pochlebne recenzje za występy podczas letnich sparingów i buduje sobie coraz mocniejszą pozycję w nowo budowanym zespole Dariusza Dźwigały.
Nalepa z pierwszą drużyną trenuje od początku przygotowań pod wodzą 45-letniego szkoleniowca. Zagrał też w kilku sparingach, w których udowodnił, że ma niemałe umiejętności. Filigranowy środkowy pomocnik, ostoja drugiej linii zespołu rezerw, ma szansę wskoczyć na wyższy level, zwłaszcza że jego piłkarskie atuty są pożądane przez Dźwigałę. Trener Arki nie ma w zwyczaju prawić komplementów młodym podopiecznym, ale wobec Nalepy zrobił wyjątek.

- Rzadko to robię, ale chciałbym podkreślić bardzo dobrą dyspozycję Michała Nalepy, który w drugiej połowie wziął odpowiedzialność za piłkę, większość akcji szło przez niego, pokazywał się, był pod grą. Po jednej ze strat zaimponował mi, zareagował bardzo szybko, odebrał piłkę - i o to mi chodzi! To jest kierunek, w którym chcemy podążać. Mamy nadzieję, że w trakcie sezonu przez większość czasu będziemy w posiadaniu piłki i reakcja po jej stracie jest w tej chwili najważniejsza - to słowa Dźwigały po meczu ze Zniczem Pruszków (0:0).

19-latek dobrze wypadł także na tle silniejszych rywali - przeciwko Panathinaikosowi Ateny (0:1) oraz reprezentacji AFE Espana [relacja i zdjęcia TUTAJ]. Jeśli podtrzyma wysoką dyspozycję, to może być największym wygranym letnich sparingów Arki.

- To się jeszcze okaże. Na pewno daje wyraźny sygnał, żeby na niego stawiać. W meczu z Panathinaikosem pokazał, że nie boi się rywalizacji z lepszym przeciwnikiem. Jego ogromnym atutem jest to, że bez względu na rangę przeciwnika chce grać w piłkę. Próbuje, nie unika gry, dużo biega, bierze ciężar gry na siebie. Lubię takich piłkarzy - mówi Dźwigała.

Według niektórych Nalepa to młodsza kopia Dźwigały z czasów, gdy ten grał w piłkę.

- Michał ma lepszą lewą nogę niż ja (śmiech). Ja miałem tylko prawą - żartuje Dźwigała. I dodaje: - Michał to ciekawy chłopak. Powiedziałem już wcześniej, że jak tak dalej będzie się rozwijał i będzie pokorny, to ma dużą szansę grać. Zdarza mu się jeszcze nonszalancja w grze. Musi być przede wszystkim skuteczny w tym, co robi. Wszystko zależy od niego.

Niewykluczone, że Nalepa pójdzie w ślady Mateusza Szwocha i Pawła Wojowskiego, którzy też przeszli drogę z rezerw do I ligi. A z czasem stali się ważnymi piłkarzami Arki.

WOJCIECH PERTKIEWICZ: NIE UCIEKAM OD ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA BRAK AWANSU ARKI


Więcej o:
Komentarze (1)
Młody Michał Nalepa największym wygranym letnich sparingów Arki?
Zaloguj się
  • Oceniono 9 razy 5

    Arka ma najsłabszy skład od wielu lat. Przy budżecie niewiele mniejszym od poprzedniego transferowe ruch są niemal symboliczne. Moc obecnej kadry to jakie 25% względem tej z poprzedniego sezonu. Dziwne to. A dzieje się to w mieście podobno najbardziej przyjaznym biznesowi, z jednym z najfajniejszych stadionów w Polsce i z jedną z najliczniejszych publiczności na meczach. Gdzie są popełniane błędy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX