W wieku 56 lat zmarł Jacek Dziubiński, legenda Arki Gdynia

Po długiej walce z chorobą zmarła wielka postać gdyńskiej Arki Jacek Dziubiński.
W nocy z czwartku na piątek zmarł Jacek Dziubiński, który przez lata związany był z Arką Gdynia. Dziubiński w Arce przeszedł wszystkie szczeble od zawodnika po prezesa. Był w oczach wielu pokoleń następcą śp. Józefa Barbachena i kultywował przywiązanie do Klubu, jego barw i historii.

W marcu obchodził 56. urodziny.

Jacek Dziubiński to prawdziwy rekordzista wśród trenerów Arki. Prowadził żółto-niebieskich aż w 136 meczach! Jest jednym z trzech - obok Polakowa i Słaboszowskiego - szkoleniowców, którzy przekroczyli barierę stu gier na ławce trenerskiej Arki. Warto dodać, iż pięciokrotnie podejmował się prowadzenia pierwszego zespołu - to absolutny rekord. Jednak spośród setek ludzi przez dziesięciolecia działających ku chwale klubu wyróżnia go jeszcze jedna rzecz. Tylko on - w 85-letniej historii klubu - związany był z Arką jako zawodnik, trener i prezes oraz wiceprezes (HTM Arka).

W ostatnich latach łączył funkcję trenera koordynatora młodzieży oraz trenera juniorów. Był absolwentem AWF w Gdańsku oraz AWF Wrocław (studia podyplomowe). Ukończył Szkołę trenerów z tytułem UEFA PRO (2009). Prowadził także kadry Polski od U-16 do U-19 (lata 2005-2008). Prowadził kadrę Pomorza i był wiceprezesem ds. szkolenia w Pomorskim ZPN.