Bezbramkowa inauguracja sezonu Arki Gdynia

W pierwszym meczu nowego sezonu I ligi piłkarze Arki Gdynia bezbramkowo zremisowali z Dolcanem w Ząbkach. Podobnie jak w meczach sparingowych żółto-niebiescy mieli problem ze skutecznością.
W Ząbkach Arka zagrała niemal w identycznym składzie jak w swoich dwóch ostatnich spotkaniach sparingowych z Olimpią Elbląg i Olimpią Grudziądz. Jedyną zmianę trener Dariusz Dźwigała przeprowadził na pozycji bramkarza. Zamiast Jakuba Miszczuka w pierwszym składzie Arki znalazł się Łukasz Skowron.

Od samego początku spotkania Arka ruszyła na bramkę Dolacana, jednak żaden z jej ataków nie przyniósł powodzenia. Do siatki zespołu z Ząbek nie udało się trafić ani Łukaszowi Kowalskiemu, próbującemu szczęścia z dystansu, ani Bartoszowi Ławie oraz Antonio Calderonowi, którzy nie wykorzystali rzutów wolnych sprzed pola karnego gospodarzy.

Brak skuteczności gdynian pod bramką Dolcana mógł się na Arce zemścić w 26. minucie, kiedy po sprytnie rozegranym rzucie z autu tuż przed bramką Skowrona znalazł się Mateusz Cichocki. Bramkarz żółto-niebieskich dał jednak radę instynktownie obronić jego strzał z bliska z pięciu metrów. Jeszcze bliżej strzelenia gola piłkarze z Ząbek byli w 35. minucie, ale po rzucie rożnym Grzegorz Piesio główkował w poprzeczkę.

W 42. minucie idealną sytuację do wyprowadzenia Arki na prowadzenie zmarnował Aleksander Jagiełło, który w polu karnym otrzymał podanie od Pawła Abbotta. Pozyskany z Legii Warszawa 19-latek z trzech metrów strzelił jednak wprost w bramkarza Dolcana.

W drugiej połowie podopieczni Dźwigały podobnie jak w pierwszej połowie zaatakowali Dolcan, ale znowu bez powodzenia, choć na bramkę Mateusza Kryczki uderzali Abbott i Antoni Łukasiewicz. I tak samo jak w pierwszej części gry po dobry początku oddali inicjatywę gospodarzom, którym udało się trafić do siatki po strzale Bartosza Wiśniewskiego. Jego gol nie został jednak uznany, bowiem w tej akcji piłkarz z Ząbek był na spalonym.

W końcówce spotkania Dolcan mocno przycisnął Arkę, której bramkę atakowali Piesio oraz Patryk Mikita, ale żółto-niebieskim udało się wytrwać do końca bez straty gola.

Dolcan Ząbki - Arka Gdynia 0:0

Dolcan: Kryczka - Długołęcki, Klepczarek, Cichocki - Prejs (64. Mazek), Łuszkiewicz, Matuszek Ż, Piesio, Wiśniewski, Świerblewski (84. Jakubik) - Chałas (56. Mikita Ż)

Arka: Skowron - Kowalski, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Jagiełło (90. Brzuzy), Ława, Łukasiewicz, Lech (61. Wojowski), Calderon (77. Nalepa) - Abbott.