Paweł Abbott: Punkt zdobyty z Dolcanem może mieć duże znaczenie na koniec sezonu

W pierwszym meczu nowego sezonu Arka bezbramkowo zremisowała z Dolcanem Ząbki. Choć gdyby gdynianie mieli lepiej nastawione celowniki, to mogli wywieźć cenne zwycięstwo z boiska rywala. - Ten punkt może mieć duże znaczenie na koniec sezonu - powiedział napastnik żółto-niebieskich Paweł Abbott.
- Uważam, że ten mecz możemy zapisać na plus. W obronie zagraliśmy dobrze, na zero. Szkoda, że nie wyręczyliśmy ciężkiej pracy obrońców golem. A mieliśmy kilka sytuacji ku temu, aby pokusić się o bramkę. Myślę jednak, że na koniec sezonu zdobyty punkt może mieć duże ważne znaczenie - przyznał Abbott w rozmowie z Arka-TV.

Sam 32-letni napastnik po przerwie zmarnował świetną sytuację. Po jego strzale z bliska piłka minimalnie minęła bramkę Dolcanu. Swój debiut w nowym zespole Abbott ocenił pozytywnie.

Arka miała jednak w tym meczu więcej okazji. Przy odrobinie szczęścia żółto-niebiescy mogli wywieźć z trudnego terenu komplet punktów.

- Co prawda Dolcan miał sytuacje w pierwszej i w drugiej połowie, ale mogliśmy ten mecz wygrać. To było nasze pierwsze spotkanie w sezonie, w dodatku pogoda też nie sprzyjała, ciężko się grało. Trochę sił nam brakowało. Mam nadzieję, że w kolejnym meczu będzie lepiej - mówił młody pomocnik Arki Michał Nalepa, który na boisku pojawił się w 77. minucie, zmieniając Hiszpana Antonio Calderona.

MICHAŁ GLOBISZ STRACIŁ WZROK. PRZEDE MNĄ NAJWAŻNIEJSZY MECZ. NIE WIEM, CZY GO WYGRAM