Krzysztof Sobieraj o meczu z GKS Tychy: Zagraliśmy najlepsze spotkanie w sezonie

- Po przegranej w pucharze niektórzy w nas zwątpili, ale pokazaliśmy dzisiaj, że ta drużyna potrafi się podnieść i dobrze grać w piłkę. W przebiegu meczu byliśmy lepszym zespołem i zasłużenie wygraliśmy - powiedział po pierwszym zwycięstwie Arki w sezonie z GKS Tychy 2:1 kapitan żółto-niebieskich Krzysztof Sobieraj.
Po remisach z Dolcanem Ząbki i Sandecją Nowy Sącz oraz fatalnym pucharowym występie z Gryfem Wejherowo arkowcy odkupili część win.

- Powiedzieliśmy sobie przed meczem, że musimy pokazać charakter. Po przegranej w pucharze niektórzy w nas zwątpili, ale pokazaliśmy dzisiaj, że ta drużyna potrafi się podnieść i dobrze grać w piłkę. W przebiegu meczu byliśmy lepszym zespołem i zasłużenie wygraliśmy. Tak naprawdę do przerwy mogliśmy już prowadzić 3:0 i nikt z rywali nie powinien mieć pretensji. Łącznie stworzyliśmy sobie 5-6 dobrych okazji na zdobycie bramki - mówił po końcowym gwizdku Sobieraj w rozmowie z serwisem arkowcy.pl.

Co jego zdaniem zaważyło na zwycięstwie gdynian z GKS?

- Uważam, że wszyscy zawodnicy zagrali dziś dobre zawody, na wysokim poziomie. Każdy dał z siebie wszystko, co zaowocowało najlepszym meczem w sezonie. Drużyna się dopiero buduje, ale takie zwycięstwo na pewno nas wzmocni. Warto zwrócić uwagę na wyniki naszych dotychczasowych rywali. Sandecja i Dolcan wygrały dziś bez problemu swoje mecze, co pokazuje, że w pierwszych kolejkach mierzyliśmy się z naprawdę silnymi zespołami - podkreślił kapitan Arki.

MICHAŁ GLOBISZ STRACIŁ WZROK. PRZEDE MNĄ NAJWAŻNIEJSZY MECZ. NIE WIEM, CZY GO WYGRAM