Puchar Polski. Efektowne zwycięstwo drużyny trenera Arki. Trzy bramki Dźwigały. Lob z ponad 40 metrów!

Drużyna Nadmorskiej Ligi Szóstek, w której gra trener Arki Gdynia Dariusz Dźwigała, wystartowała w regionalnym Pucharze Polski. I w pierwszej rundzie efektownie 13:0 pokonała Traugutta Pruszcz Gdański. Formą w tym spotkaniu błysnął sam trener gdynian, który strzelił trzy bramki.
Choć buty na kołku Dźwigała zawiesił już dobre kilka lat temu, to o formę dba, grając w zespole Nadmorskiej Ligi Szóstek, której trenerem jest Grzegorz Niciński, jego asystent w Arce. Oprócz Dźwigały w drużynie tej występują m.in. Krystian Żołnierewicz (były piłkarz Arki), Jakub Frydrych (II trener rocznika 2001 - kategoria U-14 - w Stowarzyszeniu Inicjatywa Arka Gdynia), czy Maciej Faltyński (grał w Arce).

Trener Arki na boisku udowodnił, że nadal jest w formie "piłkarskiej". Pokazał też, że starych nawyków się nie zapomina. NLS wygrała 13:0, a Dźwigała zdobył trzy bramki (w 9., 63. i 67. minucie). Ozdobą spotkania były gole Witolda Chmielińskiego i samego Dźwigały. Ten pierwszy wykończył akcję Faltyńskiego efektownym strzałem nożycami. Z kolei Dźwigała przelobował bramkarza z ponad 40 metrów!

- Brawa dla całego zespołu za ogromne zaangażowanie. Teraz czekamy już na naszego kolejnego rywala - powiedział Niciński.

Nadmorska Liga Szóstek - Traugutt Pruszcz Gdański 13:0

Bramki: Zawadzki 2., 79., Dźwigała 9., 63., 67., Pieprzyk 10., 16., Chmieliński 12., Kolenda 41., Faltyński 61., Sobala 76., A. Łajewski 88

Skład NL6: Bergański - Dąbrowski, Chmieliński, Żołnierewicz, Kolenda - Faltyński, Dźwigała (67. A.Łajewski), Frydrych (60. Czaus), Klukowski (60. Sobala) - Pieprzyk (65. B.Łajewski), Zawadzki

Gorzej poszło drużynie S.I. Arka Gdynia prawie w 100 proc. złożonej z trenerów aktualnie związanych z Arką. Ten zespół za rywala miał Akademię Piłkarską Gdynia Dąbrowa. Mecz był bardzo wyrównany. W regulaminowym czasie gry padł wynik 4:4. W rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy Akademii Piłkarskiej. Serię jedenastek wygrali 7:6. Warto dodać, że gole dla S.I. Arka strzelili Dariusz Hebel, Grzegorz Witt oraz Michał Kowol. Jeden z goli padł po samobójczym trafieniu rywala.

Polska, zagranica, peryferia futbolu - wielki exodus w Arce