Były piłkarz Arki Gdynia kontynuuje karierę w ekstraklasie... futsalu

Adrian Budka został nowym piłkarzem Gatty Zduńska Wola grającej w... ekstraklasie futsalu. 34-letni pomocnik w poprzednim sezonie grał w Arce Gdynia, dla której strzelił jedną bramkę.
Budka rozegrał dla Arki 24 spotkania w I lidze. Zdołał raz wpisać się na listę strzelców w meczu z Górnikiem Łęczna (1:1). Do drużyny żółto-niebieskich dołączył we wrześniu po tym, jak nie przedłużono z nim kontraktu w Pogoni Szczecin. Wcześniej Budka przez wiele lat grał w Widzewie Łódź (150 meczów i 13 bramek). Na koncie ma ponad 100 występów w ekstraklasie. Zagrał nawet 45 minut w wygranym przez reprezentację Polski 5:2 meczu ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi w grudniu 2006 roku. Z Arki odszedł po nieudanym sezonie zakończonym fiaskiem walki o ekstraklasę. Jego los podzieliło także 15 innych zawodników.

Swoją karierę Budka kontynuować będzie w mieście, w którym się urodził. Został piłkarzem Gatty Zduńska Wola grającej w ekstraklasie futsalu. Drużyna ze Zduńskiej Woli w swojej kolekcji ma Halowy Puchar Polski oraz brązowy medal mistrzostw Polski.

MICHAŁ GLOBISZ STRACIŁ WZROK. PRZEDE MNĄ NAJWAŻNIEJSZY MECZ. NIE WIEM, CZY GO WYGRAM