Dariusz Dźwigała po meczu z Miedzią: Jakość gry była w tym spotkaniu bardzo wysoka

Piłkarze Arki Gdynia po niesamowitym meczu zremisowali na wyjeździe z Miedzią Legnica 4:4. Obaj trenerzy - Arki Dariusz Dźwigała oraz Miedzi Wojciech Stawowy - podkreślali wysoki poziom, na jakim stało to spotkanie.
Piłkarze Arki dwukrotnie obejmowali w tym meczu prowadzenie (2:1 i 3:2), aby ostatecznie niemal w ostatniej chwili wyrównać. Trener Dźwigała miał w związku z tym mieszane uczucia.

- Od początku, podobnie jak rywal, próbowaliśmy grać w piłkę. Może nie udało nam się zdominować przeciwnika, ale staraliśmy się grać wysokim pressingiem, spod którego jednak zespół Miedzi doskonale wychodził. Myślę, że mecz był bardzo dobry, jeśli chodzi o jakość gry, tempo, dla kibiców to było superwidowisko. Osiem goli, a poza tym jeszcze sporo stuprocentowych sytuacji, które miał również nasz zespół. Punkt cieszy, chociaż jest też niedosyt, bo po dwóch porażkach przyjechaliśmy tu, aby zwyciężyć. Trzeba jednak szanować ten remis - podkreślił szkoleniowiec Arki.

Słów uznania dla obu drużyn nie krył też trener Stawowy: - Uważam, że spotkanie stało na poziomie ekstraklasowym i mówię to z pełną odpowiedzialnością. Mecz toczył się w bardzo szybkim tempie, oba zespoły były bardzo dobrze zorganizowane, dobrze operowały piłką, naprawdę było na co popatrzeć. Jeżeli dalej będziemy grali tak jak dziś przeciwko Arce, jeśli Arka będzie grała tak jak przeciwko nam, to myślę, że te dwa zespoły niebawem będą w czołówce I ligi. Tak grające zespoły nie powinny pałętać się w dole tabeli, Arce życzę, żeby pięła się w jej górę, w swoją drużynę też mocno wierzę - podsumował szkoleniowiec Miedzi.