Radosław Mroczkowski najpoważniejszym kandydatem na nowego trenera Arki

W roli następców Dariusza Dźwigały w Arce Gdynia wymienia się kilku trenerów, ale najpoważniejszym kandydatem na jego zastąpienie jest Radosław Mroczkowski, były szkoleniowiec Widzewa Łódź.
Dźwigała po sobotnim meczu pożegnał się z drużyną, swojemu następcy życzył powodzenia, ale decyzja w sprawie zwolnienia zapadła w niedzielę. Prezes Wojciech Pertkiewicz we wtorek postawił ultimatum Dźwigale i dał jasny przekaz, że z Chojniczanką Chojnice liczy się tylko zwycięstwo. Remis oznaczał koniec przygody Dźwigały z Arką, której trenerem był od 18 czerwca tego roku. Arkę prowadził w dziewięciu meczach - wygrał jedno spotkanie, cztery zremisował oraz cztery przegrał i odszedł, zostawiając żółto-niebieskich na 15. miejscu w tabeli.

W niedzielę prezes Pertkiewicz poinformował, że trwają rozmowy z potencjalnymi następcami Dźwigały i klub czyni starania, aby przedpołudniowy trening we wtorek poprowadził już nowy szkoleniowiec. Jeśli negocjacje będą się przeciągać, wówczas zajęcia przeprowadzi Grzegorz Niciński, dotychczasowy drugi trener, i na ten czas ma on pełnić obowiązki trenera tymczasowego.

Kto za Dźwigałę?

Najpoważniejszym kandydatem na nowego szkoleniowca żółto-niebieskich jest Mroczkowski. Ten sam, z którym Arka rozmawiała po rozstaniu z Pawłem Sikorą. Mroczkowski brany był także pod uwagę jako następca Piotra Rzepki. Wówczas jednak włodarze gdyńskiego klubu postawili na Dźwigałę, za którym bardzo optował dyrektor sportowy Czesław Boguszewicz. Przypomnijmy, że Boguszewicz zgodnie z wcześniejszą deklaracją odejdzie z klubu razem z Dźwigałą.

Kandydatami na nowego trenera Arki są także m.in. Artur Skowronek oraz Mirosław Hajdo. Mówi się również o Macieju Bartoszku. Ponadto zmienić ma się kształt obecnego sztabu szkoleniowego. Niewykluczone, że Niciński pozostanie asystentem.

Kim jest Mroczkowski?

47-letni szkoleniowiec od roku jest bez pracy. Pod koniec września został zwolniony z Widzewa Łódź, z którym miał jednak ważny kontrakt do końca czerwca tego roku. W Widzewie Mroczkowski pracował od lipca 2010 r. Najpierw jako trener drużyny Młodej Ekstraklasy, by w czerwcu 2011 r. przejąć pierwszy zespół. Wcześniej prowadził Dolcan Ząbki. Był także trenerem reprezentacji Polski do lat 18, 16, 21 i 23. Od dłuższego czasu pracował w łódzkim związku piłki nożnej, gdzie odpowiadał za szkolenie młodzieży.