Wniosek Arki odrzucony. Piłkarz żółto-niebieskich dyscyplinarnie ukarany przez Polski Związek Piłki Nożnej

Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej negatywnie przychylił się do wniosku Arki Gdynia o anulowanie kartek dla Michała Nalepy i Łukasza Kowalskiego, które otrzymali podczas ostatniego meczu ligowego. Ponadto WD karą finansową ukarał innego zawodnika żółto-niebieskich, Krzysztofa Sobieraja.
Wniosek Arki dotyczył spotkania z Chojniczanką Chojnice (1:1). Sędzia Paweł Pskit w 51. minucie wyrzucił z boiska Nalepę, dając mu drugą żółtą kartkę, choć - jak ewidentnie pokazały to telewizyjne powtórki - faulował inny piłkarz gdyńskiej drużyny. W pierwszej połowie Pskit pokazał "żółtko" Kowalskiemu za to, że ten podważał jego decyzję o faulu, którego... nie było.

Trzeba przyznać, że arbiter z Łodzi był tego dnia ewidentnie nie w formie (o czym pisaliśmy TUTAJ). Mylił się niemiłosiernie, gwizdał przewinienia nawet przy lekkim kontakcie, nie czuł gry. Był antybohaterem meczu. Podpadł na tyle piłkarzom Arki i ławce trenerskiej, że usłyszał pod swoim adresem kilka mocnych słów.

Mimo to Wydział Dyscypliny nie przychylił się pozytywnie do prośby Arki i postanowił podtrzymać decyzję sędziego. W dodatku nałożył także karę finansową na Krzysztofa Sobieraja, który po meczu ostro skrytykował jego pracę. Co ciekawe, Sobieraj nie był wpisany nawet do protokołu meczowego, bo pauzował za żółte kartki.

Kara dla Nalepy oznacza, że pauzować będzie w niedzielnym meczu z Wisłą Płock (godz. 12.15).