Nowy kandydat na trenera Arki Gdynia. Opcja z Mroczkowskim upadła

Wciąż nie wiadomo, kto będzie nowym trenerem Arki Gdynia. Negocjacje z najpoważniejszym kandydatem Radosławem Mroczkowskim upadły, ale spekuluje się, że gdyński zespół może przejąć Bogusław Baniak. Jest jeszcze opcja z Grzegorzem Nicińskim lub ewentualnie Grzegorzem Wittem.
Poszukiwania nowego szkoleniowca żółto-niebieskich trwają już ponad tydzień. Po tym jak Arka pożegnała się z Dariuszem Dźwigałą, działacze klubu z Gdyni przystąpili do rozmów z kandydatami na jego następcę. Wydawało się, że o krok od Arki jest Radosław Mroczkowski, ale ostatecznie z byłym szkoleniowcem Widzewa Łódź nie udało się osiągnąć porozumienia, choć ten był na trybunach podczas meczu Wisły Płock z Arką w minioną niedzielę. Spotkanie żółto-niebieskich obserwował w obecności Andrzeja Woźniaka, byłego bramkarza m.in. Widzewa Łódź i Lecha Poznań oraz reprezentacji Polski. Mroczkowski chciał ściągnąć Woźniaka ze sobą, lecz na tę opcję nie przystali działacze Arki.

Wymieniano nazwiska także innych szkoleniowców. Tomasza Hajto oraz Macieja Bartoszka.

Według najnowszych informacji do Arki przymierzany jest Bogusław Baniak, który ostatnio prowadził Flotę Świnoujście, a wcześniej także choćby Miedź Legnica, Wartę Poznań czy Motor Lublin.

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że zatrudnienie Baniaka wcale nie jest jeszcze przesądzone. 56-letni szkoleniowiec w najbliższym czasie spotka się z prezesem Wojciechem Pertkiewiczem, aby omówić szczegóły ewentualnej współpracy.

Mówi się także, że do Arki ma przyjść trener z "wyższej" półki lub na wypadek fiaska negocjacji z nim na ławce ponownie zasiądzie Grzegorz Niciński, który debiutował w tej roli w Płocku. Wówczas "Nitek" miałby pracować do końca rundy jesiennej. Rozważana jest także opcja z Wittem, trenerem rezerw Arki.