Były obrońca Arki Gdynia z dala od wielkiej piłki

Były obrońca Arki Gdynia Emil Noll, który jeszcze nie tak dawno grał w esktraklasowej Pogoni Szczecin, obecnie jest piłkarzem niemieckiego FC 08 Homburg Saar, który występuje na czwartym szczeblu rozgrywek w Niemczech.
Noll do Arki trafił po latach występów w ligach naszych zachodnich sąsiadów. Jednak przed tym, jak podpisał kontrakt z Arką, reprezentował barwy FC Vaduz. Grając w Arce w sezonie 2010/11 wyrobił sobie łatkę bardzo solidnego obrońcy, lubiącego podłączać się do akcji ofensywnych. Był podstawowym zawodnikiem żółto-niebieskich, dla których w 30 meczach (29 w ekstraklasie i 1 w Pucharze Polski) zdobył trzy bramki.

Po spadku Arki z ekstraklasy Noll opuścił Gdynię. Związał się umową z Pogonią Szczecin. Tam w sezonie 2011/12 rozegrał 26 meczów I lidze, a następny sezon zakończył z 22 występami.

18 czerwca 2013 roku Kongijczyk posiadający też niemieckie obywatelstwo wrócił do Niemiec, gdzie podpisał kontrakt z FC 08 Homburg. Gra tam do dziś. W trwającym sezonie grał już 11 meczów, ale póki co nie trafił ani razu do bramki. Jego zespół gra na czwartym poziomie rozgrywek w Niemczech. FC Homburg po dwunastu kolejkach zajmuje 8. miejsce w tabeli (na 18 meczów) Regionaligi.