Drużyna trenera Arki Gdynia awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski. Gol Nicińskiego

Zespół Nadmorskiej Ligi Szóstek kontynuuje świetną passę w regionalnym Pucharze Polski. Drużyna trenera Arki Gdynia Grzegorza Nicińskiego 3:2 pokonała lidera V ligi Stolem Gniewino i awansowała do piątej rundy. A szkoleniowiec żółto-niebieskich zmierza po koronę strzelców.
Stolem to kolejna przeszkoda, z którą uporał się zespół NL6. We wcześniejszych rundach drużyna, w której grają Grzegorz Niciński i były pierwszy szkoleniowiec żółto-niebieskich Dariusz Dźwigała, pokonała Traugutta Pruszcz Gdański, Marynarkę Wojenną RP oraz A-klasowy EX Siedlce Gdańsk.

Tym razem los skojarzył Nadmorską Ligę Szóstek z liderem V ligi Stolemem. Do przerwy goście prowadzili 2:1, ale w drugiej połowie gospodarze przechylili szalę na swoją korzyść. Najpierw pięknym szczupakiem do remisu doprowadził Niciński, a następnie w 66. minucie gola na 3:2 strzelił Piotr Zawadzki, który pewnie egzekwował rzut karny. W drugiej połowie w bramce drużyny Nadmorskiej Ligi Szóstek stał Jarosław Krupki, na co dzień trener bramkarzy w Arce. W zespole występują także inni byli piłkarze Arki, m.in. Krystian Żołnierewicz oraz Maciej Faltyński.

- Wszystkim zawodnikom za postawę w tym meczu należą się olbrzymie brawa. Walczymy dalej i czekamy, kogo los przydzieli nam w V rundzie! - powiedział po meczu Niciński, który zmierza po koronę króla strzelców. W sumie było to już jego dziewiąte trafienie. W meczu przeciwko EX Siedlce "Nitek" zdobył pięć goli (więcej tutaj). Z kolei trzy bramki strzelił Marynarce Wojennej.

Nadmorska Liga Szóstek - Stolem Gniewino 3:2 (1:2)

Bramki dla NLG: Zawadzki dwie, Niciński

Skład Nadmorskiej Ligi Szóstek: Bergański (46. Krupski) - Dettlaff (55. Frydrych), Żołnierewicz, Chmieliński, Dąbrowski - Klukowski (72. Łajewski), Dźwigała, Faltyński, Pieprzyk - Niciński, Zawadzki.