Były trener Arki Gdynia będzie pracował w Pogoni Szczecin

Były trener Arki Gdynia Paweł Sikora został zatrudniony w sztabie szkoleniowym Pogoni Szczecin, gdzie będzie odpowiadał za bank informacji.
Sikora w roli pierwszego trenera pracował w Arce od listopada 2012 r. Przejął wówczas zespół po Petru Nemcu, którego wcześniej był wieloletnim asystentem. Najpierw pracował z Czechem jako drugi trener we Flocie Świnoujście (lata 2008-2011), a potem przez prawie dwa lata w klubie z Gdyni. Żółto-niebiescy pod jego wodzą zajęli piąte miejsce w lidze w sezonie 2012/2013. 15 maja 2014 r. z powodu niezadowalających wyników działacze Arki postanowili pożegnać się z młodym szkoleniowcem.

Sikora prowadził Arkę w 52 meczach - 27 z nich wygrał, 13 zremisował i 13 przegrał. Bilans bramkowy: 84:56. Podczas kadencji Sikory Arka awansowała do półfinału Pucharu Polski.

Gdy odchodził z Gdyni, zespół zajmował czwartą lokatę w lidze.

Kilka dni po zwolnieniu Sikora na łamach trojmiasto.sport.pl podsumował swój okres pracy z drużyną żółto-niebieskich (więcej TUTAJ).

38-letni szkoleniowiec znalazł właśnie zatrudnienie w Pogoni Szczecin. Będzie tam odpowiedzialny za bank informacji, czyli dostarczanie informacji na temat rywala. Zastąpi na tym stanowisku Sławomira Rafałowicza.

SYTUACJI W ARCE WINNA JEST JEDNA OSOBA - DYREKTOR SPORTOWY