Sport.pl

Król asyst I ligi na celowniku Arki Gdynia

Jeden z lepszych piłkarzy I ligi Łukasz Grzeszczyk znalazł się na celowniku Arki Gdynia. 27-letni pomocnik Sandecji Nowy Sącz jest królem asyst zaplecza ekstraklasy.
O zainteresowaniu Arki Grzeszczykiem poinformował "Przegląd Sportowy". Jak podaje gazeta 27-latka, któremu z końcem grudnia kończy się kontakt z Sandecją, w swoim składzie widzieliby także przedstawiciele Olimpii Grudziądz oraz Termaliki Nieciecza.

Grzeszczyk ma za sobą świetną rundę. Strzelił cztery gole i miał najwięcej (10) asyst spośród wszystkich piłkarzy grających na zapleczu ekstraklasy. Sam zawodnik chętnie zmieniłby otoczenie, zwłaszcza że popadł w konflikt z kibicami po tym, jak podkreślił swoją sympatię do Legii Warszawa. Po golu w Niecieczy pokazał także charakterystyczną "eLkę".

- Z klubów ekstraklasy żadnego telefonu, przynajmniej na razie, nie miałem - mówi Grzeszczyk, który z bardzo dobrej strony pokazał się w ostatnim spotkaniu z Arką. Miał udział przy wszystkich trzech golach Sandecji. Po jego podaniach padła bramka numer jeden i dwa, a trzecia była już jego udziałem.

W przeszłości 27-letni piłkarz grał w ekstraklasie - w Wiśle Płock, Widzewie Łódź i GKS Bełchatów. Ponadto występował w Zniczu Pruszków oraz Warcie Poznań. Jest wychowankiem Narwi Ostrołęka.

- Dziś, bogatszy w doświadczenia, z chęcią spróbowałbym swoich sił jeszcze raz na boiskach krajowej elity. W I lidze poziom nie jest najwyższy. Nie chodzi mi o zawodników, z których wielu ma wysokie umiejętności. Bardziej chodzi mi o atrakcyjność spotkań - dodaje pomocnik.

Grzeszczyk najlepiej czuje się, grając na pozycji ofensywnego pomocnika, a akurat na "10" Arka ma największe braki. Bo ani Grzegorz Lech, ani Antonio Calderon nie sprawdzili się tej roli.

KUPCEWICZ O ARCE: NIŻSZY BUDŻET NIE USPRAWIEDLIWIA JEJ GRY


Więcej o: