Sport.pl

Michał Renusz w Arce Gdynia? Rozmowy trwają

Coraz bliżej finalizacji pierwszego transferu Arki zimą. Gdyński klub prowadzi rozmowy z Michałem Renuszem. W niedzielę nowy dyrektor sportowy żółto-niebieskich Edward Klejndinst przedstawił zawodnikowi propozycje kontraktu.
Renusz przez ostatnie dwa sezony grał w GKS Bełchatów, z którym awansował do ekstraklasy. Wcześniej był piłkarzem Bogdanki Łęczna, Stomilu Olsztyn i Jagiellonii Białystok. W sezonie 2013/14 wystąpił w 28 meczach I ligi, jednym pucharowym, w których zdobył jedną bramkę i miał cztery asysty. Tyle samo goli, ale o jedną asystę więcej, zgromadził w sezonie 2012/13. W poprzedniej rundzie ani razu nie pojawił się na boisku. Warto dodać, że 27-latek w przeszłości był kilka razy przymierzany do Arki.

- Tak, potwierdzam, prowadzimy rozmowy z Arką. Na razie jednak są to wstępne negocjacje, choć w niedzielę kontaktował się z nami dyrektor Edward Klejndinst, który złożył propozycję kontraktu. Wysłaliśmy w tej sprawie odpowiedź. Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami Arki. Mam nadzieję, że finał tych rozmów będzie szybko - mówi w rozmowie z trojmiasto.sport.pl Piotr Tyszkiewicz, menadżer Renusza.

27-letni piłkarz gra na pozycji skrzydłowego. Jego ewentualne przenosiny do Trójmiasta wydają się na tyle prawdopodobne, gdyż Renusz związany jest z Pomorzem. Urodził się w Malborku, ale sporą część życia spędził we Władysławowie. Tam, w miejscowym MKS, rozpoczynał przygodę z piką. Został zauważony przez Arkę, lecz w drużynach juniorskich nie pograł zbyt wiele. 11 grudnia Renusz rozwiązał kontrakt z GKS Bełchatów.

Arka w zimowym okienku transferowym nie zamierza szaleć na rynku. Gdynianie chcą przede wszystkim dokonać drobnych korekt w składzie.

- Chcemy dwóch, trzech nowych piłkarzy, którzy dopasują się do naszej drużyny. Nie zamierzamy organizować żadnych test-meczów, na które przyjedzie ośmiu czy dziesięciu zawodników. Mamy inne priorytety - mówił trener Grzegorz Niciński.

- Cel Arki na wiosnę? Konsolidacja drużyny. Powiem banalnie - gra o zwycięstwo w każdym meczu. Części piłkarzy po sezonie kończą się kontrakty. Od postawy na boisku zależy, czy będą rozmowy o przedłużeniu - powiedział Wojciech Pertkiewicz, prezes Arki.

Jednocześnie wolną ręką w poszukiwaniu klubów dostali Antonio Calderon, Paweł Abbott oraz Grzegorz Lech. Ten drugi, póki co, nie ma żadnej konkretnej oferty. Z kolei Lech chętnie zostałby w Arce. Spekulowano, że Arka interesuje się bramkarzem Sebastianem Przyrowskim. Jak szybko pojawiła się ta informacja, tak szybko zdementowało ją kierownictwo klubu.

KUPCEWICZ O ARCE: NIŻSZY BUDŻET NIE USPRAWIEDLIWIA JEJ GRY


Więcej o: