Żółto-niebieski Mikołaj obdarował prezentami kolejnych potrzebujących

Stało się już tradycją, że z okazji świąt Bożego Narodzenia kibice Arki prowadzą zbiórkę pieniędzy na prezenty dla potrzebujących rodzin i dzieci, dla których niespodzianki otrzymane od Mikołaja to wielkie wydarzenie. Towarzyszy temu uśmiech, dużo radości i dobry, ludzki gest. Akcja ?żółto-niebieskiego? Mikołaja odbyła się po raz jedenasty.
Pieniądze przeznaczone na paczki zbierano w różnych miejscach Gdyni. Do akcji dołączyło się wielu kibiców Arki Gdynia. Fundusze na szczytny cel zbierane były m.in. poprzez datki do puszek oraz poprzez aukcje i specjalny koncert. Dzięki temu żółto-niebieski Mikołaj mógł podarować wspaniałe prezenty. W poprzednich latach Mikołaj był obecny nie tylko w Gdyni, ale też w Tczewie, Rumi, Wejherowie, Pucku, Kościerzynie i Kartuzach.

- W tym roku odwiedziliśmy środowiskowy dom samopomocy w Gdyni, gdzie prócz paczek ze słodyczami i gadżetami Arki (czapka, szalik, kubek i smyczka) sprezentowaliśmy konsolę do gier. Byliśmy także na oddziale pediatrycznym Szpitala Miejskiego, gdzie dzieci otrzymały paczki, a szpital gry planszowe. Na koniec żółto-niebieski Mikołaj odwiedził Ognisko Wychowawcze im. Kazimierza Lisickiego "Dziadka" w Rumi, rozdając paczki oraz blender i radioodbiornik. W czasie prowadzonej akcji kibice Arki zebrali kilkanaście tysięcy zł, które w całości zostały wydane na prezenty dla dzieci i odwiedzanych placówek. Łącznie przekazaliśmy dzieciom ponad 100 paczek z prezentami! - informują organizatorzy i pomysłodawcy akcji.

Ekipę Mikołaja wspierali: Kibice Razem Arka Gdynia oraz Stowarzyszenie Kibiców Gdyńskiej Arki.

Relację z akcji można obejrzeć na Arka-TV (tutaj więcej ).

EDWARD KLEJNDINST - NOWOCZESNY DYREKTOR SPORTOWY STAREJ DATY