Sport.pl

Piłkarze Arki zagrali dla WOŚP. Aktywnie wsparli fundację

Piłkarze Arki Gdynia aktywnie włączyli się w 23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wspomogli oni fundację Jurka Owsiaka poprzez udział w tzw. kilometrówce. W ten sposób uzbierali kilkaset złotych.
"Kilometrówka" była kolejną akcją klubu, która wsparła konto fundacji. Wcześniej, przy okazji turnieju Arka Gdynia CUP, przeprowadzono aukcje na rzecz WOŚP. W sumie zebrano 1120 złotych. Licytowano m.in. monografię Macieja Witczaka, plakat Arki z meczów z Chojniczanką i Koroną Kielce z autografami strzelców bramek i trenerów, plakat z okazji 85-lecia klubu czy album "90 lat PZPN. Historia polskiej piłki nożnej" z autografami trenerów Globisza i Klejndinsta (więcej tutaj).

23. finał WOŚP czynnie wsparli także piłkarze Arki, którzy cegiełkę za kilkaset złotych dorzucili w niedzielę, uczestnicząc aktywnie w tzw. Kilometrowej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Tego typu akcja odbywała się w kilku centrach handlowych w Polsce. W Gdyni było to Centrum Riviera.

- Na specjalnych przyrządach sportowych nasi zawodnicy jechali lub "wiosłowali" przez 1 kilometr, a otrzymane od organizatorów pieniądze trafiały do skarbonek WOŚP. Najpierw pojawiła się nasza maskotka, która wraz z Antkiem Łukasiewiczem i Michałem Szubertem zachęcała innych do udziału. Nasi zawodnicy także kwestowali, a potem dopingowali tych, którzy podobnie jak oni pojawili się na przyrządach. Kolejnymi uczestnikami byli Olek Jagiełło oraz Michał Nalepa. Nie zabrakło oferowanych przez nich gadżetów, które dzięki hojności uczestników zasiliły puszki orkiestry. Ciekawostką i atrakcją była koszulka klubowa Arki z lat 80. przekazana przez Pawła Dziubińskiego - informuje Tomasz Rybiński, rzecznik prasowy klubu.

Podczas tegorocznego finału WOŚP zbierano środki na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

RUSZYLI Z TRÓJMIASTA NA PODBÓJ ŚWIATA. BĘDZIE O NICH GŁOŚNO?


Więcej o: