Trener Arki dostał pracę w Katarze. Staż w słynnej akademii, której ambasadorem jest Leo Messi

Trener koordynator bramkarzy młodzieży w Arce Gdynia Michał Chamera dostał pracę w Katarze, gdzie obejmie funkcję trenera bramkarzy w drugiej drużynie II ligi Muaither Sport Club. Ponadto ma zamiar odbyć staż w prestiżowej Aspire Academy, której ambasadorami są m.in. Leo Messi i Pele.
Wyjazd do Kataru to duże wyróżnienie dla młodego członka sztabu szkoleniowego żółto-niebieskich w drużynach młodzieżowych. Co prawda wschodni kierunek jest ostatnio modny w Polsce - do Chin wyjechało dwóch reprezentantów Polski (Krzysztof Mączyński, Mateusz Zachara), w Arabii Saudyjskiej zagra Łukasz Szukała (Al-Ittihad), a nie tak dawno w tym kraju szkoleniowcem był Maciej Skorża, to obecność Polaka w sztabie szkoleniowym klubu z Kataru jest już nowością. Chamera dostał zgodę od Arki na wyjazd, a jego kontrakt obowiązywać będzie do końca sezonu, czyli do końca maja.

Oprócz pracy z wiceliderem II ligi katarskiej Chamera zamierza odbyć staż w prestiżowej Aspire Academy, której ambasadorami są Leo Messi i Pele. Przypomnijmy, że wcześniej do Ad-Dauhy wyjechał trener przygotowania motorycznego i diagnostyki Arki Wojciech Ignatiuk.

Sylwetka Chamery

Chamera urodził się 28 sierpnia 1981 roku w Gdyni. Był czynnym piłkarzem, grał na pozycji bramkarza. Łącznie wystąpił w około 250 meczach na poziomie Ekstraklasy, I, II i III ligi. Reprezentował barwy m.in. Arki, Polonii Warszawa, Piasta Gliwice, Braband IFK (Dania), Chojniczanki Chojnice, Gryfa Wejherowo, Olimpii Elbląg, Bałtyku Gdynia. W Arce pojawił się w 2004 roku. Był współautorem awansu do I ligi w 2005 roku. Debiut w pierwszej drużynie żółto-niebieskich zaliczył 31 sierpnia 2004 roku w meczu z Widzewem. Ogółem wystąpił w 51 meczach.

Chamera jest absolwentem AWFiS w Gdańsku - od 2008 roku pracuje jako asystent w Pracowni Piłki Nożnej na AWFiS w Gdańsku. Ukończył podyplomowe studia z zakresu marketingu sportowego i psychologii sportu. Trener z licencją UEFA A, Uczestnik Kursu UEFA A Goalkeeper Coach.

Poza tym jest członkiem komisji technicznej wydziału szkolenia w Pomorskim ZPN. Zajmuje się szkoleniem bramkarzy w kadrach wojewódzkich oraz w Ośrodku Szkolenia Sportowego Młodzieży w Gdańsku. Prelegent i organizator szkoleń z zakresu piłki nożnej. Wykładowca na kursach trenersko-instruktorskich. Współautor kilku publikacji naukowych.

PRZEJRZYSTOŚĆ FINANSOWA, WIZJA ROZWOJU, KORPORACYJNOŚĆ - LEPSZE CZASY W ARCE?