Ruchy kadrowe w Arce. Wraca Rzuchowski. Będą kolejne transfery?

Po półrocznej nieudanej przygodzie w Ruchu Chorzów do Arki wraca Michał Rzuchowski. Piłkarz wziął już udział we wtorkowym treningu żółto-niebieskich. Gdyński klub wypożyczy dobrze znanego działaczom pomocnika do końca sezonu.
To w Arce Rzuchowski wypłynął na szerokie wody. W sezonie 2012/2013 trafił do niej z Legii Warszawa. Rozegrał wówczas 26 meczów w I lidze, strzelając jedną bramkę. Jednak pełnię swoich możliwości zaprezentował w minionym sezonie, kiedy gdynianie walczyli o awans do ekstraklasy. Był czołową postacią gdyńskiego zespołu. Wystąpił w 32 spotkaniach i zdobył osiem goli. Z końcem sezonu pojawiła się oferta Ruchu Chorzów. Mimo że Arka zaproponowała zawodnikowi nowy kontrakt na lepszych warunkach, to Rzuchowskiego skusiła perspektywa gry w ekstraklasie. Zresztą zabiegał o niego sam trener Jan Kocian, którego w klubie już nie ma.

Przygoda w Ruchu okazała się dla młodego pomocnika pasmem niepowodzeń. Przez pół roku nie rozegrał przy Cichej ani jednego meczu. Z początku leczył kontuzję, lecz potem nie zdołał przebić się do składu pierwszej drużyny. Rzuchowski był ostatnio na testach w Olimpii Grudziądz, zagrał w dwóch sparingach, m.in. z Lechią Gdańsk.

Wydawało się, że zasili właśnie Olimpię, tymczasem mocno zabiegała o niego Arka. Sprawa w pewnym momencie utknęła w martwym punkcie, o czym przekonywał sam trener Grzegorz Niciński, lecz nagle przyjęła niespodziewany obrót. Rzuchowski pojawił się we wtorek na treningu Arki, która wypożyczyła go z Ruchu przynajmniej na rundę wiosenną. W ten sposób gdynianie zabezpieczyli się na wypadek dłuższej przerwy Bartosza Ławy. Powrót 21-letniego piłkarza jeszcze bardziej wzmocni rywalizację na środku pomocy, gdzie oprócz Ławy Niciński ma do dyspozycji Antoniego Łukasiewicza, Michała Nalepę i Michała Gałeckiego. Niewykluczone też, że Arka sięgnie po młodzieżowego reprezentanta Polski do lat 19 Grzegorza Tomasiewicza (więcej TUTAJ).

- Co prawda takie wypożyczenie nie jest zgodne z naszymi długofalowymi założeniami, ale czasem trzeba też działać doraźnie. Po odejściu Alana i w sytuacji, gdy nie wiemy, kiedy do gry wróci Bartek Ława, staramy się pozyskać zawodnika, który byłby z nami minimum półtora roku - mówi Wojciech Pertkiewicz, prezes Arki, na łamach oficjalnej strony klubowej.

Pertkiewicz nie wyklucza kolejnych transferów Arki.

- Nadal szukamy, jednak większość zawodników ma kontrakty do 30 czerwca i tym samym liczba zawodników dostępnych zimą jest zdecydowanie niższa. Oczywiście w tym momencie szeroko otwierają się drzwi np. przed Michałem Nalepą, Michałem Gałeckim czy Michałem Marcjanikiem, jednak należy pamiętać, że przed nami jeszcze kilka sparingów i 15 meczów ligowych. Zeszłej zimy liczba urazów mechanicznych utrudniła nam funkcjonowanie. Teraz próbujemy zabezpieczyć tyły, co ma także dać trenerowi pole do rotacji, jak również zwiększyć rywalizację w środkowej części boiska. Michała Rzuchowskiego znamy i miło, że odrzucił kilka ofert, by wrócić do Gdyni. Szkoda, że tylko na wypożyczenie - podkreśla Pertkiewicz.

Jednocześnie Arka za porozumieniem stron rozwiązała kontrakt z Jackiem Kusiakiem. 23-letni napastnik zagrał w tylko jednym meczu Arki w I lidze.

PRZEJRZYSTOŚĆ FINANSOWA, WIZJA ROZWOJU, KORPORACYJNOŚĆ - LEPSZE CZASY W ARCE?