Sport.pl

Arka ma nowego napastnika

Arka dokonała czwartego transferu tej zimy. Do drużyny Grzegorza Nicińskiego dołączy 21-letni napastnik Piotr Karłowicz, który podpisał z żółto-niebieskim kontrakt do 30 czerwca 2015 r.
Karłowicz pojawił się w Arce na początku przygotowań do rundy wiosennej. Po kilkudniowych testach został odesłany do domu, by ponownie wrócić do Arki, z którą wyjechał na zgrupowanie do Cetniewa. Potem zagrał 45 minut w sparingu ze Stomilem Olsztyn. I w kolejnych dniach trenował z zespołem Grzegorza Nicińskiego. Sztab szkoleniowy Arki uznał, że napastnik może przydać się drużynie, zwłaszcza że formacja ofensywna jesienią nie imponowała skutecznością. Obecnie Niciński dysponuje więc czwórką nominalnych napastników: Karłowiczem, Pawłem Abbottem, Michał Szubertem oraz Maciejem Wardzińskim.

Nowy napastnik gdynian pochodzi z Olsztyna. Jest wychowankiem Stomilu. W przeszłości grał też w Mrągovii Mrągów. Strzelając dziewięć goli w 12 meczach w wieku 18 lat, zapracował na transfer do Wisły Kraków. Tyle że grał w zespole Młodej Ekstraklasy. Tam w 50 meczach strzelił sześć goli. W sezonie 2013/2014, reprezentując barwy Wigier Suwałki, wystąpił w 29 meczach, notując na swoim koncie cztery trafienia. Jesienią rozegrał zaledwie cztery mecze. W grudniu rozwiązał kontrakt z Wigrami za porozumieniem stron.

Przypomnijmy: wcześniej szeregi Arki wzmocnili: Michał Renusz, Patrik Lomski i Michał Rzuchowski.

PRZEJRZYSTOŚĆ FINANSOWA, WIZJA ROZWOJU, KORPORACYJNOŚĆ - LEPSZE CZASY W ARCE?


Więcej o: