Sport.pl

Jagiellonia Białystok sięgnie po najlepszego strzelca Arki Gdynia?

Przegląd prasy. Marcus da Silva barw Arki Gdynia broni od 2012 roku. Niewykluczone, że obecny sezon będzie ostatnim, jaki Brazylijczyk spędzi w Gdyni. Jak mówi 31-letni piłkarz, wpadł w oko trenerowi Jagiellonii Michałowi Probierzowi, więc niewykluczone, że latem da Silva przeniesie się do Białegostoku.
Da Silva do Arki trafił z III-ligowego przed rozpoczęciem sezonu 2012/2013. Do tej pory w żółto-niebieskich barwach rozegrał 72 mecze i strzelił w nich 25 bramek. Po zakończeniu sezonu 2014/2015 kontrakt Brazylijczyka z klubem dobiega końca. Czy umowa zostanie przedłużona?

- Mam kontrakt z Arką do końca czerwca i chcę się z niego jak najlepiej wywiązać - mówi da Silva w rozmowie z portalem trojmiasto.pl. - Zawsze powtarzam, że bardzo szanuję klub oraz kibiców. Pierwsza myśl jest taka, aby w Gdyni zostać. Mam nadzieję, że rozmowy zakończą się powodzeniem i jak najszybciej się dogadamy - przekonuje piłkarz Arki, który w obecnych rozgrywkach jest najskuteczniejszym graczem żółto-niebieskich (sześć goli w 21 spotkaniach).

Da Silva nie robi jednak tajemnicy z tego, że może pożegnać się z Gdynią i przenieść do ekstraklasy. Konkretnie do Jagiellonii Białystok.

- Trener Probierz był na jednym z naszych meczów. Moja gra mu się spodobała. Odbyliśmy krótką rozmowę. Umówiliśmy się, że zdzwonimy się i będziemy w kontakcie. W Białymstoku wiedzą, że kończy mi się kontrakt z Arką, a zatem o wiele łatwiej mógłbym tam przejść, niż gdybym miał ważną umowę - wyjaśnia Brazylijczyk.

Da Silvie nie jest obca gra w ekstraklasie. W najwyższej lidze 31-latek grał już w sezonie 2010/2011, kiedy był piłkarzem GKS Bełchatów. W ekstraklasie rozegrał 20 spotkań.

Źródło: trojmiasto.pl ILE BRAKUJE ARCE DO NAJLEPSZYCH [OPINIA]


Więcej o: