"Czas przełamać serię Wigier". Ława po raz 200. w Arce

- Wigry wiosną spisują się bardzo dobrze, punktują u siebie, ale czas przełamać ich serię - mówi przed niedzielnym meczem z Wigrami Suwałki (godz. 19) Grzegorz Niciński, trener Arki Gdynia. To będzie wyjątkowe spotkanie dla Bartosz Ławy, który rozegra 200. mecz w żółto-niebieskich barwach.
Stadion w Suwałkach jest prawdziwą twierdzą Wigier wiosną. Zespół Zbigniewa Kaczmarka wygrał tam wszystkie cztery spotkania i stracił tylko jedną bramkę. Dzięki dobrej postawie przed własną publicznością beniaminek I ligi uciekł ze strefy spadkowej, a swoją sytuację zamierza poprawić, punktując z Arką. Arka jednak w tej rundzie nie przegrywa (bilans 3-5-0) i zamierza przełamać serię Wigier w meczach domowych. Poza tym gdynianie z ich trenerem na czele mają w pamięci spotkanie z rundy jesiennej. Arka po bardzo słabym występie przegrała w Gdyni 0:1. Teraz nadarza się więc okazja rewanżu.

- W tamtym meczu zagraliśmy słabo. Zagraliśmy wówczas bez koncentracji i nie było w naszej grze niezbędnej konsekwencji. Wigry wiosną spisują się bardzo dobrze, punktują u siebie, ale czas przełamać ich serię - zapowiada trener Niciński, który w niedzielę nie będzie mógł skorzystać z pauzującego za żółte kartki kapitana Krzysztofa Sobieraja. Do składu wraca za to Paweł Abbott. Wiele zależeć może jednak od formy Marcusa da Silvy, którym interesuje się Jagiellonia Białystok.

Szkoleniowiec Arki liczy ponadto na dobrą postawę skrzydłowych i skuteczną grę w obronę. Swój jubileusz świętować będzie z Wigrami Bartosz Ława. Pomocnik gdynian rozegra bowiem 200. mecz w żółto-niebieskich barwach. Niedawno ta sama sytuacja spotkała Sobieraja.

Ława grę w Arce rozpoczynał w sezonie 2004/05. Debiutował w spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec 3 września 2004 roku w ówczesnej II lidze. Ostatni mecz przed odejściem/powrotem do Pogoni w barwach Arki rozegrał 15 maja 2010 we Wrocławiu ze Śląskiem (1:2). Kolejne 4 sezony grał w Pogoni Szczecin, z którą awansował do Ekstraklasy. Do Arki wrócił przed rundą jesienną obecnego sezonu.

Łącznie rozegrał więc już 199 spotkań, z czego ponad 100 w ekstraklasie, w których strzelił 21 bramek. Pierwszą zdobył w meczu z MKS Mława (1:0) 28 września 2004 roku.