Kto nowym bramkarzem Arki?

Lada dzień (być może nawet w poniedziałek) Arka zakontraktować ma nowego bramkarza. W grę wchodzą piłkarze doświadczeni, ale tacy, którzy są wolnymi graczami.
A lista takich bramkarzy nie jest wcale taka krótka, tyle że wielu z nich najlepsze lata ma już za sobą. Już zimą w kontekście gry w Arce przewijało się nazwisko Sebastiana Przyrowskiego, którego dobrze zna dyrektor sportowy żółto-niebieskich Edward Klejndinst. Tyle że 33-letni golkiper wybrał ofertę GKS-u Tychy, który spadł do II lig. Wątpliwe, aby najbliższe miesiące ten doświadczony bramkarz spędził w trzeciej klasie rozgrywkowej. Latem bez klubu pozostanie m.in. Jakub Szumski (pożegnał się z Piastem Gliwice). 23-latek bronił w ekstraklasie, ale w poprzednim sezonie zaliczył jeden występ w pierwszym zespole Piasta - w Pucharze Polski - 16 razy zagrał w III lidze. A do Gliwic przychodził z łatką obiecującego golkipera, wyszkolonego przez Legię.

Klubu szukać będą także: Gerard Bieszczad (Wisła Kraków), 26-letni Vytautas Cerniauskas (podstawowy bramkarz Korony w sezonie 2014/15 - 35 meczów, odchodzi, gdyż nie zaakceptował nowych warunków umowy klubu z Kielc), Radosław Janukiewicz (numer jeden w bramce Pogoni, spędził sześć sezonów w Szczecinie, gdzie rozegrał blisko 100 meczów w ekstraklasie), Richard Zajac (38-letni golkiper po sześciu latach żegna się z Podbeskidziem Bielsko-Biała, o ile w poprzednich latach był mocnym punktem drużyny, o tyle w ostatnich miesiącach nie prezentował już tak wysokiej formy sportowej). Choć Zajacowi zaproponowano objęcie funkcji trenera bramkarzy w Podbeskidziu.

Ponadto do wzięcia będą tacy starzy wyjadacze w bramce, jak Sergiusz Prusak, który przez większość kariery związany był z Flotą Świnoujście, a potem z Górnikiem Łęczna (awans do ekstraklasy i ponad 30 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej), Michal Pesković (bronił w Podbeskidziu na przemian z Zajacem, wcześniej strzegł także bramki Ruchu Chorzów i Polonii Bytom, poza tym grał na Słowacji i w Danii - w Viborg FF), a także - chyba najciekawsze nazwisko na tej liście - Pavels Steinbors. 29-letni Łotysz od dwóch sezonów broni w Górniku Zabrze. Jest powoływany do reprezentacji swojego kraju. Co więcej, wszedł w optymalny wiek dla bramkarza, w dodatku 30 czerwca kończy mu się kontrakt z Górnikiem. Podobnie jak Peskoviciowi. I to właśnie ci dwaj bramkarze łączeni są z Arką. Od finału rozmów z nimi zależy, czy w Arce pozostaną Łukasz Skowron i Jakub Miszczuk. Póki co Skowron i Miszczuk są w stanie zawieszenia.

Nie jest tajemnicą, że Arka poszukuje wzmocnień m.in. w bramce. Przede wszystkim potrzebuje piłkarza ogranego, z doświadczeniem w ekstraklasie.

PO ZWYCIĘSTWACH JESTEM "NITEK", PO PORAŻKACH NICIŃSKI - SZCZERA ROZMOWA Z TRENEREM ARKI GDYNIA