Puchar Polski: Arka zagra z Odrą lub Pogonią

W środę odbyło się losowanie dwóch pierwszych rund szczebla centralnego Pucharu Polski 2015/16. Arka Gdynia zagra w I rundzie ze zwycięzcą meczu rundy wstępnej Odra Opole - Pogoń Siedlce.
Arka swój mecz w I rundzie rozegra 25 lub 26 lipca. Wcześniej, bo w dniach 18-19 lipca, odbędzie się jednak mecz Odry Opole z Pogonią Siedlce w ramach rundy przedwstępnej. Pogoń w poprzednim sezonie występowała na zapleczu ekstraklasy, natomiast Odra rywalizowała w trzeciej lidze opolsko-śląskiej.

Gospodarzami meczów I rundy Pucharu Polski są zdobywcy Pucharu Polski na szczeblu ZPN. W przypadku meczów z udziałem pozostałych drużyn gospodarzami są zespoły występujące w niższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2015/16. W przypadku meczów z udziałem drużyn uczestniczących w sezonie 2015/16 w rozgrywkach tej samej klasy gospodarza wyłoni losowanie przeprowadzone przez Departament Rozgrywek Krajowych PZPN po rozegraniu meczów rundy wstępnej.

W poprzednim sezonie Arka odpadła z Pucharu Polski już w pierwszej rundzie, przegrywając wyjazdowe spotkanie z Gryfem Wejherowo 0:1.

PO ZWYCIĘSTWACH JESTEM "NITEK", PO PORAŻKACH NICIŃSKI - SZCZERA ROZMOWA Z TRENEREM ARKI GDYNIA