Sport.pl

Bartosz Ława odchodzi z Arki

Bartosz Ława odchodzi z Arki. Doświadczony pomocnik, który w minionym sezonie rozegrał 31 spotkań dla żółto-niebieskich, w których strzelił trzy gole, żegna się z klubem po rocznym pobycie w Gdyni.
Ława w lipcu 2014 roku wrócił do Arki po czterech sezonach przerwy. W rundzie jesiennej prezentował się z dobrej strony, ale wiosną wyraźnie obniżył loty. To skutek kontuzji, jaką odniósł w styczniu podczas turnieju Energa Cup w Słupsku. W pewnym momencie istniało nawet ryzyko, że będzie musiał z tego powodu zakończyć karierę.

- Teoretycznie powinienem przejść zabieg operacyjny, co z kolei wiązałoby się z zakończeniem kariery. Przecież nikt by na mnie nie czekał pół roku. Postanowiłem zaryzykować, udało się przeprowadzić rehabilitację bezoperacyjnie. Po pięciu tygodniach mogłem wejść w trening - mówił nam piłkarz, który na początku maja rozegrał swój 200. mecz w barwach Arki tutaj więcej). Licznik jego występów w żółto-niebieskiej koszulce zatrzymał się na liczbie "206", z czego 31 w poprzednim sezonie (i trzy bramki).

Ława miał ważny kontrakt z Arką do 30 czerwca tego roku. Wcześniej z gdyńskim klubem pożegnali się Łukasz Kowalski, Glauber Souza Couto, Grzegorz Lech, Aleksander Jagiełło, Piotr Karłowicz i Michał Rzuchowski. Od finałów rozmów z nowymi piłkarzami zależy, czy w Arce zostaną Paweł Abbott, Michał Szubert i dwaj bramkarze Łukasz Skowron i Jakub Miszczuk.

PO ZWYCIĘSTWACH JESTEM "NITEK", PO PORAŻKACH NICIŃSKI - SZCZERA ROZMOWA Z TRENEREM ARKI GDYNIA


Więcej o: