Sport.pl

Arka wypożycza swoich piłkarzy

Trwają ruchy kadrowe w Arce. Oprócz kontraktowania nowych piłkarzy gdyński klub wypożycza też młodych zawodników do innych klubów. Tak będzie z Michałem Gałeckim, Maciejem Dampcem oraz Przemysławem Szurem.
19-letni Gałecki nie miał większych szans na grę w pierwszy składzie, co więcej mógł nawet nie załapać się do kadry meczowej na spotkania I ligi. Dlatego Arka szukała mu klubu w niższej lidze. Wybór padł na Kotwicę Kołobrzeg, w której młody pomocnik przebywać będzie na testach. Gałecki w ubiegłym sezonie wystąpił w sześciu meczach w I lidze. Rundę wiosenną sezonu 2013/14 piłkarz spędził na wypożyczeniu w Rozwoju Katowice. Po tym sezonie Gałeckiemu kończy się kontrakt z Arką.

W Kotwicy gra także były napastnik Arki, Michał Szbert.

Dwóch innych młodych piłkarzy gdyńskiego klubu, Maciej Dampc oraz Przemysław Szur najbliższe miesiące spędzi w Gryfie Wejherowo. Obaj będą mogli pokazać się na szczeblu II ligi. Gryf jest beniaminkiem tej klasy rozgrywkowej. Dampc ma za sobą debiut w I lidze. A miał on miejsce w ostatniej kolejce sezonu 2013/14 w wyjazdowym meczu z Termaliką Nieciecza.

W Gryfie robi się mała kolonia piłkarzy z trójmiejskich klubów. Nowym napastnikiem drużyny będzie 21-letni Paweł Czychowski, który z 20 bramkami został królem strzelców III ligi pomorsko-zachodniopomorskiej. Zagrał także jeden mecz w ekstraklasie.

Ponadto na prośbę Legionovii Legionowo do Gdyni wrócił Dawid Kędra. Legionovia anulowała umowę wypożyczenia tego bramkarza. Powód? II-ligowiec wypożyczył na rok z Zagłębia Lubin Piotra Smołucha.

TADEUSZ SOCHA: JEŚLI AWANSUJEMY, TO ZOSTANĘ W ARCE
Więcej o: