Oficjalnie: Rashid Yussuff nowym piłkarzem Arki. Kontrakt na rok

Oficjalna strona Arki poinformowała o zakontraktowaniu byłego reprezentanta młodzieżowych reprezentacji Anglii Rashida Yussuffa. Powinien on wzmocnić rywalizację nie tylko na skrzydłach, ale także w środku pola drużyny Grzegorza Nicińskiego. Yussuff podpisał z żółto-niebieskimi kontrakt do 30 czerwca 2016 roku.
O tym, że Yussuff jest już jedną nogą w Arce, pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Anglik nigeryjskiego pochodzenia trenował z Arką przez dłuższy czas, zagrał w trzech sparingach, dostał nawet propozycję kontraktu, na którą jednak nie przystał. Wrócił do swojego kraju, lecz pozostawał w ciągłym kontakcie z przedstawicielami gdyńskiego klubu. We wtorek Yussuff ponownie zameldował się w Gdyni, trenował z zespołem i czekał na finalizację rozmów. Umowa stała się faktem i piłkarz podpisał z Arką roczny kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2016 roku.

A kim jest Yussuff?

Swego czasu był reprezentantem młodzieżówek Anglii. Wychowała go szkółka Charltonu Athletic. Przez kilka lat grał w Wimbledonie (150 meczów i 30 bramek). Najlepszy sezon w jego wykonaniu to 2010/11, kiedy był podstawowym piłkarzem Wimbledonu. Ostatnio zaliczył gorszy okres. W styczniu 2015 roku podpisał 1,5-roczny kontrakt z maltańskim beniaminkiem Zebugg Rangers FC, lecz jego klub pożegnał się z ekstraklasą tego kraju, a on rozwiązał kontrakt. Jego nominalną pozycją jest lewa pomoc. I na tej pozycji najczęściej ustawiany był w sparingach. Równie dobrze może grać także w środku pola lub w ataku.

POWRÓT DO ARKI TO DLA MNIE NAJWIĘKSZE WYZWANIE W KARIERZE