Sport.pl

Rafał Murawski i inny były piłkarz Arki właścicielami 25% akcji klubu z Gdyni

Football Club Sp. z o.o., której współwłaścicielem jest obecny piłkarz Pogoni Szczecin Rafał Murawski, przejęła 25% akcji Arki Gdynia. Zastąpiła tym samym wśród właścicieli klubu firmę C. Urlich SA. Innym prokurentem spółki Football Club jest były piłkarz Arki Maciej Faltyński.
Sytuacja właścicielska w Arce jest następująca. Jeszcze do niedawna właścicielami klubu były trzy spółki: Prokom Investment, MD Investments oraz C. Ulrich. Dzisiaj wiadomo, że ostatni podmiot zastąpiła spółka, której prezesem jest Katarzyna Faltyńska, zaś prokurentami byli piłkarze Arki: Rafał Murawski, a także Maciej Faltyński. Spółka została założona w Gdyni w lutym 2004 roku, a jej kapitał założycielski wyniósł 70 tys. zł. Udział Murawskiego w tym przedsięwzięciu to 23 tys. zł, zaś Faltyńskiego 11,5 tys. zł. Jak dowiedzieliśmy się w klubie, kwota, za jaką doszło do transakcji przekazania udziałów spółce Football Club, nie jest znana.

Jak teraz będzie wyglądała sytuacja?

- Podmioty będące właścicielami klubu nie przekazują środków finansowych na bieżącą działalność naszej spółki - mówił w wywiadzie dla trojmiasto.sport.pl w styczniu tego roku przewodniczący rady nadzorczej Arki Tomasz Banel.

W istocie nie wiadomo jeszcze, czy spółka m.in. Murawskiego i Faltyńskiego będzie łożyła pieniądze na bieżącą działalność klubu znad morza. Jak na razie w głównej mierze czynią to partnerzy klubu: miasto Gdynia i firma Polnord.

- Rada Nadzorcza i Zarząd spółki realizując proces restrukturyzacji finansów, mają nadzieję, że pozyskanie akcji przez podmiot identyfikujący się z Arką, realizujący proces szkolenia młodzieży, przyczyni się do podniesienia poziomu stabilności przyszłych kadr szkolonych i wychowanych w duchu przywiązania i poszanowania dla żółto-niebieskich barw i tradycji Arki Gdynia - czytamy w oświadczeniu klubu.

- Moją przyszłość wiążę z Gdynią oraz klubem, w którym zaczęła się moja poważna piłkarska przygoda. Czuję się zobowiązany, by odwdzięczyć się ludziom, którzy wspierali mnie w początkach mojej kariery. Moja firma już od kilku lat inwestuje w przedsięwzięcia propagujące sport, głównie wśród najmłodszych, mam nadzieję, że krok, który poczyniliśmy, pozytywnie przyczyni się do rozwoju i przyszłych sukcesów Arki Gdynia - dodał zaś Murawski.

Oprócz działalności w spółce były piłkarz Arki Rafał Murawski jest założycielem Fundacji "Nigdy nie zostaniesz sam", która wraz z klubem z Gdyni wdraża projekt "Arka na twojej dzielnicy". Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie do gry w piłkę wszystkich najmłodszych fanów Arki.

PREZES ARKI: WYGRZEBALIŚMY SIĘ Z BŁOTA


Więcej o: