Znamy sędziego meczu Olimpia Grudziądz - Arka. Arbiter pechowy dla gdynian

Michał Mularczyk poprowadzi piątkowe spotkanie (godz. 18) 11. kolejki I ligi pomiędzy Olimpią Grudziądz a Arką Gdynia. To kolejny po trzyletniej przerwie sezon sędziego ze Skierniewic na zapleczu ekstraklasy.
Niezbyt szczęśliwym arbitrem dla Arki jest Michał Mularczyk ze Skierniewic. Od sezonu 2007/08 prowadził bowiem siedem meczów z udziałem żółto-niebieskich i bilans 1-1-5, delikatnie mówiąc, nie jest pozytywny. Na wspomniane spotkania złożyły się zarówno starcia w ekstraklasie, jak i I lidze.

2012/13Arka Gdynia - Bogdanka Łęczna 2:03. kolejka I ligi

Michał Mularczyk to sędzia z przeszłością w ekstraklasie. Ostatnie jednak spotkanie na tym szczeblu rozgrywkowym poprowadził w sezonie 2010/11 (Ruch Chorzów - Polonia Warszawa 0:3). Od tamtego momentu Mularczyka już ani razu nie zobaczyliśmy na boiskach ekstraklasy. Kilkuletni rozbrat arbiter ze Skierniewic miał też z I ligą. Nomen omen ostatnim meczem na tym szczeblu rozgrywkowym było dla niego spotkanie Arki z Górnikiem Łęczna (wtedy Bogdanka Łęczna) w sezonie 2012/13, wygranym przez gdynian 2:0.

Później Mularczyk był rozjemcą jedynie w meczach II ligi. W łaski zaplecza ekstraklasy powrócił dopiero w tym sezonie po ponad trzech latach przerwy. Mecz Olimpii z Arką będzie dla niego czwartym tegorocznym starciem na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce.

ALAN FIALHO: DO ARKI WRÓCIŁEM PO TO, BY AWANSOWAĆ DO EKSTRAKLASY