Marcus da Silva bije w Arce rekord za rekordem. Dorównał już słynnemu Szarmachowi!

Trzy bramki w meczu z Rozwojem sprawiły, że Marcus da Silva awansował na 3. miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy Arki w I lidze. Co więcej, był to jego trzeci hat trick w historii, pod tym względem zrównał się ze słynnym Andrzejem Szarmachem.
Da Silva długo czekał na swojego pierwszego gola w obecnym sezonie ligowym. Jednak jak już się przełamał, to zdobył aż trzy bramki. Bramkarza Rozwoju pokonał kolejno w 43., 50. i 74. minucie spotkania. Był to jego trzeci hat-trick, odkąd gra w Arce. Tym samym w liczbie hat tricków zrównał się z samym Andrzejem Szarmachem, dotychczasowym rekordzistą.

Trzy gole w jednym meczu da Silva strzelił także z Dolcanem Ząbki (1 czerwca 2013 roku) oraz z Pogonią Siedlce (17 maja 2015 roku). Brazylijczyk już jest najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Arki. Po meczu z Rozwojem awansował także na 3. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców żółto-niebieskich na poziomie I ligi. Ma na koncie 31 trafień, o jedno mniej od Andrzeja Szybalskiego i o dwa mniej od pierwszego w tym zestawieniu Stanisława Gadeckiego.

Z kolei w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy w historii Arki da Silva jest 13. Pod względem ilości zdobytych bramek (35) zrównał się z Zygmuntem Gadeckim oraz Markiem Wielewickim.

Najwięcej goli dla żółto-niebieskich strzelili Stanisław Gadecki (62), Grzegorz Niciński (60) i Wojciech Ptaszyński (56).

Dane pochodzą od dokumentalisty klubowego Macieja Witczaka. Tabela najskuteczniejszych strzelców Arki - tutaj.