Dariusz Formella będzie wypożyczony z Lecha Poznań do Arki

Zawodnik mistrza Polski Lecha Poznań Dariusz Formella najbliższe pół roku spędzi w Arce Gdynia. Do finalizacji wypożyczenia zostały jedynie testy medyczne 20-latka.

Polub nas na Facebooku

W poniedziałek Formella pożegnał się z kolegami i opuścił zgrupowanie Lecha w Hiszpanii. Jeśli 20-latek pozytywnie przejdzie testy medyczne, wkrótce dołączy do przebywającej na obozie w Gniewinie drużyny Grzegorza Nicińskiego. Po sezonie Formella ma wrócić do Poznania, w umowie między klubami nie ma zapisu o prawie pierwokupu, nie została też zawarta kwota ewentualnego transferu definitywnego.

Do "Kolejorza" Formella trafił zimą 2013 roku, właśnie z Arki. W rundzie jesiennej obecnego sezonu rozegrał 19 spotkań w ekstraklasie i zdobył jednego gola. Jednak dokładając do tego mecze w innych rozgrywkach, m.in. w europejskich pucharach, tych gier uzbierało się aż 36. Łącznie ma w dorobku 58 meczów i cztery bramki na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Z Lechem zdobył mistrzostwo Polski oraz Superpuchar.

Skrzydłowy występował w żółto-niebieskich barwach w zasadzie od dziecka. W pierwszej lidze zagrał w Arce siedem razy, ale były to raczej epizody. Tylko dwukrotnie dostał od trenerów szansę gry od początku spotkania.

TADEUSZ SOCHA: JEŚLI AWANSUJEMY, TO ZOSTANĘ W ARCE